4. Wejście na Śnieżkę w hołdzie dla Jasia

Wejście na Śnieżkę w hołdzie dla Jasia. Fundacja FizjoTRIterapia. Follow your dreams promuje aktywność dzieci z niepełnosprawnościami

Tomasz Wysocki,

W VI Zimowym Wejściu na Śnieżkę wzięło udział kilkadziesiąt osób. Po lewej Łukasz Malaczewski Fundacja FizjoTRIterapia. Follow your dreams / FB

Zimowe Wejście na Śnieżkę już po raz szósty zorganizowała Fundacja FizjoTRIterapia. Follow your dreams. Na najwyższy szczyt Karkonoszy weszło wspólnie kilkudziesięciu fizjoterapeutów, rehabilitantów, krewnych i opiekunów dzieci z niepełnosprawnościami. To wyraz wsparcia dla nich i hołd dla Jasia Kmiecia, małego wrocławianina, który mimo ciężkiej choroby chciał prowadzić aktywne życie.

Pomysłodawcą wydarzenia i jego współorganizatorem jest Łukasz Malaczewski, który od wielu lat pracuje jako fizjoterapeuta na oddziale rehabilitacji dziecięcej w szpitalu przy ul. Koszarowej. Jednym z jego podopiecznych był Jasiu Kmieć, który z powodu choroby nie mógł chodzić. Mimo to przez kilka lat wspólnie wystartowali w wielu imprezach biegowych, brali również udział w triathlonie.

Powiększ obraz: W VI Zimowym Wejściu na Śnieżkę wzięło udział kilkadziesiąt osób Fundacja FizjoTRIterapia. Follow your dreams / FB
W VI Zimowym Wejściu na Śnieżkę wzięło udział kilkadziesiąt osób

Z myślą o wielkim małym Janku

Chłopiec zmarł w 2018 r. Niedługo potem powstała fundacja, której celem jest promocja aktywności sportowej z udziałem niepełnosprawnych dzieci. Najważniejszym wydarzeniem organizowanym pod jej szyldem jest Bieg Para(mi). Biorą w nim udział dzieci na wózkach oraz ich krewni, opiekunowie, przyjaciele.

Fundacja firmuje również wiele innych wydarzeń na rzecz dzieci z niepełnosprawnościami, m.in. imprezy charytatywne, sportowe i społeczne. Wśród nich jest Zimowe Wejście na Śnieżkę, które w tym roku zorganizowano po raz szósty. Na niełatwą całodniową wyprawę na najwyższy szczyt Karknonoszy zdecydowało się w sobotę, 9 grudnia, kilkadziesiąt osób. Nie tylko zaangażowanych w działania fundacji, lecz skupionych w nieformalnej grupie nazwanej "Przyjaciele Jasia".

Wasza obecność i zaangażowanie sprawiły, że to wspólne wejście na szczyt Śnieżki stało się nie tylko wspaniałą wędrówką, ale również wyjątkowym hołdem dla pamięci Jasia.Dziękujemy Wam za wspólną podróż, za pokonywanie trudności trasy, a przede wszystkim za wzajemne wsparcie i solidarność, której doświadczyliśmy na każdym kroku. Wasza obecność udowodniła, że wspólnie możemy osiągnąć najwyższe szczyty, zarówno dosłownie, jak i metaforycznie.
Fundacja FizjoTRIterapia. Follow your dreams