4. We Wrocławiu powstało Muzeum Memów. Jedyne takie miejsce w mieście! [ZDJĘCIA, ADRES]
Aigary – Łukasz Januszewski, twórca Muzeum Memów we Wrocławiu fot. Oleksandr Poliakovsky
Aigary – Łukasz Januszewski, twórca Muzeum Memów we Wrocławiu

We Wrocławiu nie brakuje ciekawych i kreatywnych miejsc. Od niedawna możemy odwiedzić nawet... Muzeum Memów i to w samym centrum miasta. Znajduje się w nim ponad 50 najpopularniejszych memów, które były i są nadal hitem w sieci. Oczywiście każdy z podpisem i wyjaśnieniem jego sensu. Zobaczycie je w naszej galerii!

Pierwsze Muzeum Memów we Wrocławiu

Muzeum Memów powstało w klubie gamingowym Arena 27 na wrocławskim Rynku. Znajduje się tutaj ponad 50 najpopularniejszych memów – każdy z podpisem i wyjaśnieniem jego sensu. Wystawa została przygotowana przez wrocławskiego YouTubera – Aigary (Łukasz Januszewski), który tworzy również kanał na TikToku i Instagramie: „we.wroclawiu”. Skąd ten pomysł?

Od lat interesuje się memami. Jako gamer, osoba żyjąca w środowisku gier, działałem też w środowisku memów, które zawsze przeplatają się w świecie graczy. Doszła do tego chęć zagospodarowania przestrzeni, a dokładnie długiego korytarza w Arenie 27, gdzie zajmuję się markietingiem. Teraz w tym miejscu mamy jedyne we Wrocławiu Muzeum Memów, do którego serdecznie wszystkich zapraszam.
Aigary Łukasz Januszewski, twórca Muzeum Memów

– Każdy może tu przyjść i zobaczyć, jak wygląda Muzeum. Chcemy to miejsce rozwijać na wielu polach, m.in. zorganizować warsztaty z hejtu czy ze sztucznej inteligencji, żeby nie był to tylko gaming (bo w tym obecnie specjalizuje się Arena 27). Chcemy też dawać dodatkowe wartości osobom, które nas odwiedzają  dodaje.

Więcej zdjęć memów w naszej galerii, zobaczcie!

Co znajdziemy w Muzeum Memów?

Muzeum Memów czeka na Was mnóstwo dobrego humoru. Oprowadzanie rozpocznie się od pokazania pierwszego mema w historii, który powstał w 1921 roku.

Zobaczycie tu m.in. formaty z lat 2008-2016 ze świata painta, czyli takie mało profesjonalne. Mamy też memy, które powstały z prawdziwych dzieł sztuki - są prawdziwą gratką dla osób znających się na sztuce. Wystawa co jakiś czas będzie się zmieniała.
Aigary Łukasz Januszewski

Adres i godziny otwarcia Muzeum Memów

Muzeum Memów znajduje się w klubie gamingowym Arena 27 (adres: Rynek 4, piętro II). Można je odwiedzić w godzinach otwarcia Areny 27, czyli:

• poniedziałek-środa, niedziela od godz. 12:00 do 24:00,
  • czwartek-sobota od godz. 12:00 do 06:00.

Zwiedzanie (z oprowadzaniem) wystawy memów kosztuje 10 zł  w cenie jest również godzina gry na komputerze. Wstęp od 12 roku życia (trzeba mieć zgodę rodziców).