wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Inwestycje
  4. Wandale znów niszczą i podpalają na pętli Racławicka

Na pętli Racławicka znów spalono toaletę. To nie pierwszy raz, kiedy wandale narażają miasto na straty. Tym razem sprawców aktu wandalizmu uwieczniła kamera. Rozpoznajesz ich?

Reklama

Służby interweniowały na pętli Racławicka nie po raz pierwszy. W roku 2025 przenośną toaletę podpalono 10 razy, a w 2026 już 3. Do ostatnich dwóch podpaleń doszło w odstępie tygodnia z małym hakiem.

Nie zapominajmy, że każda interwencja służb - w tym wypadku straży pożarnej i policji to duże koszty.

Tym razem sprawców uwieczniła kamera

Na filmie widać, jak dwóch mężczyzn demoluje toaletę, a następnie ją podpala. Na pożar reaguje świadek zdarzenia i wzywa straż pożarną. Zaglądając do płonącej plastikowej kabiny, naraża swoje zdrowie na szwank, bo choćby chemikalia stosowane w tego typu toaletach są łatwopalne, a plastik topi się i powoduje poparzenia.

Data wskazuje na 1 marca, ale film pokazuje także podpalenie z 9 marca - nieco ponad tydzień później. Wandale wyraźnie czują się bezkarni. Teraz miasto prosi o pomoc w ich identyfikacji.

Miasto apeluje o pomoc w identyfikacji sprawców

Jeśli znasz osoby, które podpaliły toaletę, zarejestrowane przez monitoring, wiesz kim mogą być lub gdzie przebywają, zgłoś się na policję. Każda interwencja służb i zakup nowej toalety to koszty, które w rezultacie pokrywają obywatele miasta.

Informacje można przekazywać:

Policja gwarantuje anonimowość.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama