wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

20°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 23:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wiadomości z regionu
  4. Wakacyjne festiwale muzyczne koło Wrocławia TERMINY

Od reagge, przez rocka, pop, house i ambient, aż po mocne brzmienia ghotic rock - przez całe wakacje na Dolnym Śląsku i tuż za jego granicami planowane są duże festiwale muzyczne. Zobacz, kto w tym roku zagra na Castle Party w Bolkowie, a jakie zespoły rozbujają tłum od sceną Reggae Rock Festival w Bielawie.

Reklama

Festiwale muzyczne niedaleko Wrocławia wypełniają niemal każdy wakacyjny weekend. Zapowiada się seria bardzo ciekawych imprez z udziałem największych gwiazd muzyki.

I będzie różnorodnie. W imprezowym rozkładzie jazdy można przebierać od muzyki pop i rock w Namysłowie, przez radosne reagge w Bielawie aż po mrocznego gotyckiego rocka na zamku w Bolkowie i hiphopowy maraton w Sławie.

LAS Festival, Paczyn, 26 czerwca - 1 lipca 2024

LAS Festival to aż pięciodniowe wydarzenie w zjawiskowo pięknej wsi Paczyn w okolicy niedaleko Lubawki. To nie tylko impreza muzyczna spod znaku house, world music, fusion i ambient, lecz także spotkanie wyznawców żywego kontaktu z naturą w najróżniejszych jego wymiarach.

Program LAS Festival jest gęsto wypełniony wydarzeniami: koncertami, warsztatami, spotkaniami, wykładami i prelekcjami. To zdrowa dawka dobrej energii.

Castle Party 2024, Bolków, 11-14 lipca 2024

Spokojny Bolków na kilka dni (11-14 lipca 2024) opanują miłośnicy gotyckiego rocka i pokrewnych gatunków. Impreza w murach malowniczego zamku ma kilka wymiarów.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Castle Party w Bolkowie. Zdjęcie archiwalne www.wroclaw.pl
Castle Party w Bolkowie. Zdjęcie archiwalne

Po pierwsze, Castle Party to jedno z największych w Polsce wydarzeń dla miłośników rocka. Po drugie, to okazja na artystyczne wyżycie się dla uczestników, bo widzowie za sprawą fantastycznych kostiumów i charakteryzacji przeobrażają się w postaci z horrorów i sennych koszmarów. W tym roku - jubileuszowym, Castle Party ma historię sięgającą 1994 r, program jest wyjątkowo obfity.

Czochraj Bobra Fest, Namysłów, 11-13 lipca 2024 r.

Z Wrocławia do Namysłowa jest niecałe dwie godziny pociągiem. Warto wybrać się na oryginalnie brzmiący Czochraj Bobra Fest, bo program robi wrażenie. Obok współczesnych gwiazd polskiego rocka: Dr Misio, Krzysztof Zalewski, Hurt, Happysad, zagrają składy, których pierwotni słuchacze są już zdrowo po czterdziestce.: KSU, Zielone Żabki, czy wrocławska Prawda.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Czochraj Bobra Fest w Namysłowie materiał organizatora
Czochraj Bobra Fest w Namysłowie

Gipsy Festiwal Stacja Wolimierz, Wolimierz, 19-21 lipca 2024

Legendarna Stacja Wolimierz to górska oaza artystów wszelkich sztuk. Apogeum sezonu artystycznego jest letni Gipsy Festiwal. Na trzy dni do maleńkiego Wolimierza zjadą ci, co cenią kontakt z naturą. W programie imprezy są koncerty, spotkania, warsztaty (m.in. jogi), a przy okazji można będzie nabyć wyroby rękodzielnicze, od biżuterii, po ubrania i naczynia.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Gipsy Festiwal w Wolimierzu, plakat imprezy materiał organizatora
Gipsy Festiwal w Wolimierzu, plakat imprezy

Regałowisko – Reggae Rock Festiwal, Bielawa, 9-10 sierpnia

Regałowisko to markowa impreza. Po raz pierwszy miłośnicy reagge i dub spotkali nad zalewem ośrodka Sudety w latach 90, potem na scenie w Bielawie grali m.in. Zion Train, Gentleman, The Skatalites i Babilon Circus, oraz polskie Tumbao, Paprika Korps i Habakuk.

Po kilkukrotnych metamorfozach organizatorzy wrócili do korzeni i na Regałowisku nadal można posłuchać dobrego, jakościowego reagge.

Rap Stacja Festiwal, Sława, 10-13 lipca 2024

Nad jezioro Sławskie dojedziemy z Wrocławia w dwie godziny, a sama Sława jest znana i lubiana, bo nie tak tłoczna jak Boszkowo. Za to przez trzy dni Rap Stacja Festiwal na pewno bardziej hałaśliwa.

- Trzy dni bez snu – zapowiadają organizatorzy tegoroczną edycję imprezy, a line up Rap Stacja Festiwal faktycznie sprawia, że nie sposób z któregoś koncertu zrezygnować. Będą artyści już okrzepli na scenie: DonGuralesko, O.S.T.R., Małpa, pokażą się Kękę, Szpaku i Chivas, zaś na Green Stage zagrają m.in. Kacperczyk, Zeamsone, Polska Wersja oraz wiele innych składów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl