wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 11°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Odwiedź Halę Stulecia przed remontem

7 stycznia rozpocznie się planowany, siedmiomiesięczny remont wrocławskiej Hali Stulecia. Obiekt będzie nieczynny przez co najmniej dwa miesiące. Przerwa w funkcjonowaniu nie dotyczy Wrocławskiego Centrum Kongresowego, należącego do kompleksu hali.

Reklama

Zgodnie z harmonogramem prac remont zabytkowej Hali Stulecia rozpocznie się 7 stycznia i nie powinien trwać dłużej niż 7 miesięcy. Jeszcze przed  planowanym na pierwszą połowę  2019 r. remontem, przedstawiciele Hali Stulecia zapraszają do odwiedzenia obiektu.

Możliwość zwiedzania wnętrza Hali Stulecia w grudniu

Spacery i wycieczki
Termin od 18 grudnia 2018 do 31 grudnia 2018

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

– Hala na pewno będzie zamknięta w styczniu i lutym, natomiast jej funkcjonowanie w kolejnych miesiącach zależne jest od przebiegu prac. Oczywiście będziemy się starać udostępniać niektóre powierzchnie i stosunkowo szybko przywrócić możliwość zwiedzania Centrum Poznawczego – mówi Iwona Jarosz z działu marketingu spółki.

Hala Stulecia doczeka się nowej, zmodernizowanej płyty, która pozwoli na organizację imprez wymagających znacznie większego obciążenia niż dotychczas. Jej wymiana to koszt 6,5 mln zł.

Co więcej, jeśli remont będzie przebiegał zgodnie z planem, rozważana jest także modernizacja rolet, wentylacji oraz trybun. – Jeśli podejmiemy się tych prac ich wycena odbędzie się na podstawie kolejnych procedur przetargowych – dodaje Iwona Jarosz.

Jak informują w spółce, obecnie trwają uzgodnienia z firmą remontową dotyczące zatrudnienia części załogi Hali Stulecia w trakcie modernizacji obiektu. Być może niektórzy pracownicy będą urlopowani.

W okresie remontu normalnie funkcjonować będzie Wrocławskie Centrum Kongresowe, należące do kompleksu hali.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama