wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

UWr ma ofertę dla kreatywnych. Zgłoś pomysł do Akademickiego Budżetu Otwartego

Uniwersytet Wrocławski, fot. Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl

Uniwersytet Wrocławski ma swój projekt partycypacyjny. Do 7 marca można zgłaszać pomysły, a te wybrane w głosowaniu, zostaną zrealizowane za pieniądze uczelni. Do podziału jest 150 tysięcy złotych.

Reklama

– Uniwersytet to wielka wspólnota, w której jest dużo potrzeb i dużo wspaniałych pomysłów. Nie wszystkie widzimy z samej góry, dlatego zapraszamy do uczestnictwa w Akademickim Budżecie Otwartym – apeluje do członków społeczności akademickiej prof. Przemysław Wiszewski, rektor Uniwersytetu Wrocławskiego.

Pomysłodawcy ABO nie kryją, że inspirowali się inicjatywami realizowanymi przez władze Wrocławia: Wrocławski Budżet Obywatelski i mikrogranty.

Pomysł, promocja, realizacja

W pierwszej odsłonie ABO na projekty zaplanowano 150 tys. zł, ale na jedno zadanie nie więcej niż 10 tys. zł. Zgłoszenia projektów w systemie informatycznym może dokonać pięcioosobowa grupa inicjatywna posiadająca lidera. Każda grupa może zgłosić jeden projekt.

Zakres działań jest nieograniczony (muszą jedynie zostać zrealizowane na jej terenie). Propozycje mogą dotyczyć inwestycji, remontów, ale także wydarzeń, koncertów, spotkań, sesji naukowych.

– To może być pokój dla mam, kwietna łąka lub instalacja artystyczna – podpowiada w materiale promocyjnym dr Kamila Kamińska-Sztark, pełnomocnik rektora ds. odpowiedzialności społecznej.

Przedsięwzięcie ma kilka etapów:

  • do 7 marca należy za pomocą formularza na stronie ABO Uniwersytetu Wrocławskiego zgłaszać projekty. Kolejne trzy dni zajmie ich weryfikacja pod względem formalnym;
  • od 10 marca do 10 kwietnia trwa głosowanie na poszczególne inicjatywy;
  • 11 kwietnia: ogłoszenie wyników i listy projektów przeznaczonych do realizacji;
  • 10 grudnia finalizacja wydatków w ramach ABO.

Regulamin Akademickiego Budżetu Otwartego oraz formularze zgłoszeniowe znajdują się na stronie uczelni.

UWr/w

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama