wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Uwaga! Nad Wrocław nadciągają burze. Może padać grad [OSTRZEŻENIE IMGW]
W niedzielę (14 sierpnia) we Wrocławiu może być burzowo Pixabay
W niedzielę (14 sierpnia) we Wrocławiu może być burzowo

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dzisiaj ostrzeżenie meteorologiczne o burzach z gradem we Wrocławiu. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 60 km/h. Miejscami grad – informuje IMGW. Ostrzeżenie jest ważne dzisiaj od godziny 12 do 22.

Jak zachować się w czasie burzy? Przeczytaj!

• Należy zabezpieczyć wszystkie przedmioty ruchome, które znajdują się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka).
  • Trzeba zaparkować samochód w miejscach nienarażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty.
  • Jadąc ulicą trzeba zachować prędkość jazdy do warunków atmosferycznych.
  • Nie wolno szukać schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe i tramwajowe.