wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna

Wyszukiwarka

Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Woda z zatrutej Odry była pobierana do podlewania zieleni we Wrocławiu? Trwają wyjaśnienia [PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁY SPRAWY]
Katastrofa ekologiczna na Odrze. Rzeka została zatruta... wroclaw.pl
Katastrofa ekologiczna na Odrze. Rzeka została zatruta...

Mieszkańcy Wrocławia alarmują na Facebooku, że „firma Park-M pobiera wodę z Odry do podlewania zieleni”. Do informacji dołączone są zdjęcia i opis, że fotografie zrobione zostały 13 sierpnia, we Wrocławiu, na Kozanowie, o godzinie 10. – Jesteśmy w trakcie ustalania, czy rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce – informuje firma Park-M. Oto szczegóły.

Reklama

Katastrofa ekologiczna na Odrze trwa od kilkunastu dni. Rzeka została zatruta nieznaną – jak na razie – substancją. Dlatego – ze względów bezpieczeństwa – wprowadzony został zakaz korzystania z wody: m.in. kąpieli w rzece, czy łowienia ryb.

W sobotę w internecie wybuchła burza – mieszkańcy zrobili zdjęcia samochodu firmy Park-M., która m.in. podlewa zieleń miejską, stojącego nad brzegiem Odry. Zdjęcia zostały opatrzone opisem: „firma Park-M pobiera wodę z Odry do podlewania zieleni”.

Na sytuację natychmiast zareagował Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu.

W obecnej sytuacji takie postępowanie ma naganny i nieakceptowalny charakter dlatego Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu zażądał od Park-M wyjaśnień w sprawie ujęć wody do podlewania
Jacek Mól, dyrektor ZZM we Wrocławiu

Kontrakty Zieleni Miejskiej rutynowo nakazują korzystanie tylko z legalnych ujęć wody.

– Za nieprzestrzeganie zapisów przewidziane są kary. Jeśli ta woda jest do podlewania oczekujemy natychmiastowego przerwania tych praktyk. Będziemy informować o toku postępowania – informuje Jacek Mól.

Na informacje, jakie pojawiły się w sieci, zareagowała także firma Park-M.

– Doszły do nas informacje o tym zdarzeniu – i ze strony Zarządu Zieleni Miejskiej we Wrocławiu, jak i z innych źródeł. Na razie nie możemy udzielić żadnych informacji w tej sprawie, bo sami jesteśmy w trakcie ustalania, czy rzeczywiście taka sytuacja miała miejsce. Więcej szczegółów w tej sprawie będziemy wiedzieli we wtorek – mówi portalowi www.wroclaw.pl Mariusz Koczara, dyrektor operacyjny firmy Park-M. i dodaje: – Na wszelki wypadek – zanim ustalimy fakty – trzy auta, które mamy we Wrocławiu i które służą do podlewania zieleni, zostały wycofane z użytkowania i czekają w bazie – dodaje dyrektor.   

Zobacz również

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl