wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 31°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Upały we Wrocławiu. Do poniedziałku temperatura powyżej 30 stopni Celsjusza

Uwaga na upały w sobotę 18 czerwca i w niedzielę 19 czerwca 2022 r. fot. Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
Uwaga na upały w sobotę 18 czerwca i w niedzielę 19 czerwca 2022 r.

W najbliższych dniach, do poniedziałku, 27 czerwca, we Wrocławiu na termometrach w cieniu zobaczymy nawet 33 stopnie Celsjusza. IMGW wydał ostrzeżenie przed upałami.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Upały we Wrocławiu. Temperatura do 33 stopni w cieniu

Prognozy IMiGW są takie: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C, jedynie pierwszej nocy 23/24.06.2022 temperatura minimalna będzie niższa od 12°C do 14°C. Ostrzeżenie przed upałami obowiązuje do godziny 20.00 w poniedziałek, 27 czerwca. 

Po południu i wieczorem w niedzielę z północy kraju mogą nadciągać burze. 

Uwaga na upały: poradnik co robić

Podczas upałów lekarze radzą, aby między godzinami 11.00 a 16.00 osoby, które nie muszą, nie wychodziły z domów. Najbardziej narażeni są seniorzy i dzieci. Należy pamiętać o nakryciu głowy i odpowiednim nawodnieniu  w upały trzeba pić przynajmniej 2,5 litra wody.

Nie bądźmy obojętni, zainteresujmy się sąsiadem, osobą starszą, dzieckiem, zwierzętami. Sprawdźmy, czy nie potrzebują naszej pomocy. Nigdy nie zostawiajmy w samochodzie bez opieki dzieci i zwierząt. Temperatura w zamkniętym samochodzie może osiągać nawet 50-60°C. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama