3. Wybory parlamentarne 2023 [SERWIS SPECJALNY]
  4. Uwaga: każdy kto przyjdzie do 21.00 będzie miał możliwość oddania głosu
Kolejka do komisji wyborczej, zdjęcie ilustracyjne Oleksandr Poliakovsky
Kolejka do komisji wyborczej, zdjęcie ilustracyjne

Karty do głosowania są rozwożone do tych komisji wyborczych, gdzie ich zabrakło. Każdy kto do godziny 21.00 ustawi się w kolejce do głosowania, ma mieć możliwość oddania głosu – informuje Okręgowa Komisja Wyborcza.

W przypadkach kiedy kolejka nie mieści się w budynku i nie da się zamknąć drzwi o godz. 21.00, członek komisji wyborczej ma stanąć o godz. 21.00 na końcu kolejki i informować wyborców przychodzących po 21.00 o zakończeniu głosowania.

Powiększ obraz: Komunikat Okręgowej Komisji Wyborczej we Wrocławiu OKW
Komunikat Okręgowej Komisji Wyborczej we Wrocławiu

– Uspokajamy, za Państwową Komisją Wyborczą, że każdy kto przed 21:00 będzie w lokalu wyborczym lub przed nim będzie mógł zagłosować. Wyjaśnijmy, że karty do głosowania docierają do miasta z Państwowej Komisji Wyborczej i przekazywane są Miejskiemu Biuru Wyborczemu przez Delegaturę PKW – mówi Tomasz Sikora z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia

- Wszystkie dostarczone z Warszawy karty zostały rozdysponowane po komisjach wyborczych. Średnio kart było tyle, by wystarczyło na frekwencję na poziomie około 70%. Frekwencja jest jednak znacznie wyższa, bo już o 17:00 była o 11 punktów procentowych wyższa niż 4 lata temu.

Wrocławska delegatura PKW podjęła już decyzję o dodrukowaniu kart. Obecnie rozwożona  jest rezerwa 20 tys. kart, które zostały wczoraj dodatkowo przygotowane dla Wrocławia. Kolejne karty są na bieżąco drukowane – dodaje Tomasz Sikora.

Źródło: OKW