4. Uwaga, jest ślisko. Marznące opady w niedzielę rano
mężczyzna posypujący chodnik solą, zdjęcie ilustracyjne wykonane we Wrocławiu w 2022 roku Oleksandr Poliakovsky

W niedzielę 10 grudnia rano w całym Wrocławiu mogą występować lokalnie niewielkie opady marznącego deszczu, powodującego gołoledź. Jest ostrzeżenie IMGW. Uważajcie na drogach i na chodnikach.

Marznące opady we Wrocławiu – komunikat IMGW z godziny 6.44

Ze względu na temperaturę powietrza nieznacznie poniżej 0°C ,lokalnie nadal mogą występować słabe opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. W ciągu najbliższych 2-3h w całym regionie temperatura wzrośnie powyżej 0°C i będą już występować tylko opady deszczu.

Marznące opady i roztopy w górach

Trudne warunki panować będą dziś także w powiatach górskich. Po marznących opadach rano, w godzinach późniejszych przyjdą roztopy.

Ostrzeżenia meteorologiczne drugiego stopnia przed roztopami wydano dla powiatu kłodzkiego i powiatu karkonoskiego.

Przebieg: Prognozuje się wzrost temperatury powietrza powodujący odwilż i topnienie pokrywy śnieżnej. Temperatura minimalna od 1°C do 3°C. Temperatura maksymalna od 2°C do 5°C w niedzielę i od 4°C do 7°C.Suma opadów deszczu od 10 mm do 20 mm. Wiatr o średniej prędkości od 15 km/h do 25 km/h, w porywach do 60 km/h, z południa i południowego-zachodu.

Uwagi: dotyczy obszarów poniżej 900 m n.p.m

Źródło: IMGW