Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

3. Komunikaty i ostrzeżenia
  4. W poniedziałek burze z gradem. Jest ostrzeżenie IMGW i alert RCB [20 CZERWCA]

W poniedziałek burze z gradem. Jest ostrzeżenie IMGW i alert RCB [20 CZERWCA]

Redakcja www.wroclaw.pl,

Wysoka temperatura, parno i lokalne burze z opadami gradu – taką pogodę prognozuje 20 czerwca na terenie Wrocławia biuro prognoz IMGW we Wrocławiu. Do kiedy obowiązuje ostrzeżenie?

Ostrzeżenia meteorologiczne 20 czerwca: Burze z gradem

Przebieg: Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 25 mm do 35 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h.

Miejscami grad.

Ważne:
  • Od: 2022-06-20 11:00Do: 2022-06-20 21:00
  • prawdopodobieństwo wystąpienia: 80%

Jak zachować się podczas burzy

Należy zabezpieczyć wszystkie przedmioty ruchome, znajdujące się na zewnątrz (balkony, ogródki, podwórka) oraz parkowanie samochodów w miejscach nienarażonych na spadające konary lub inne ruchome i ciężkie przedmioty, a na ulicach dostosowanie prędkości jazdy do warunków atmosferycznych.

Bezwzględnie nie szukajmy schronienia pod drzewami, słupami i liniami energetycznymi oraz lekkimi konstrukcjami, jak wiaty autobusowe i tramwajowe.

Ostrzeżenia meteorologiczne 20 czerwca: Upał

Przebieg: Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 18°C do 20°C.

Ważne:
  • od: 2022-06-19 12:08
  • do: 2022-06-20 17:00
  • prawdopodobieństwo wystąpienia: 80%

Alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Alert RCB informuje o burzach z gradem i silnym wiatrem. Możliwe przerwy w dostawie prądu.