wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Uczniowie zainaugurowali cykl spotkań z Radą Miejską Wrocławia

29 marca zainaugurowany został cykl spotkań uczniów wrocławskich szkół z radnymi Rady Miejskiej Wrocławia, który zakończy się 13 grudnia. Przez ten okres, co piątek, goście Starego Ratusza nie tylko poznają jego tajemnice, ale także wezmą udział w imitowanej sesji Rady Miejskiej czy dowiedzą się o działalności Młodzieżowej Rady Wrocławia.

Reklama

Cykl spotkań z Radą Miejską Wrocławia w ramach Edukacji Samorządowej zainaugurowany został w ostatni piątek marca. Wzięli w nim udział uczniowie wrocławskiej Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Gorlickiej, którzy chcieli bliżej poznać działalność Rady Miejskiej.

Jednak zanim zasiedli w fotelach radnych, najpierw, punktualnie o godzinie 12.00, rozpoczęli zwiedzanie Muzeum Miejskiego. Dopiero po niezwykle pouczającej lekcji historii udali się do Sali Sesyjnej, gdzie przedstawiciel Centrum Historii Zajezdnia zapoznał ich z historią tego miejsca, a następnie, o tajnikach głosowania, kompetencjach prezydenta i radnych, opowiadała uczniom Ewa Wolak, wrocławska radna.

Nie zabrakło także głosu przewodniczącego wrocławskiej Rady Miejskiej Jarosława Charłampowicza, który zachęcił młodych wrocławian do angażowania się w życie społeczne miasta.

Co ciekawe, uczniowie mieli także sposobność głosowania nad przykładowym projektem uchwały, a także mogli zapoznać się z działalnością Młodzieżowej Rady Wrocławia, do której być może w przyszłości sami będą chcieli należeć. Na zakończenie spotkania każdy z uczestników otrzymał drobne upominki, z krasnalem Rajcusiem na czele.

W ramach Edukacji Samorządowej zorganizowane zostaną jeszcze 22 spotkania, skierowane głównie do wrocławskich uczniów oraz seniorów.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama