wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Uczniowie ze szkoły specjalnej przygotowują kanapki dla uchodźców

Akcja charytatywna rozpoczęła się w połowie marca. fot. Szkoła przysposabiająca do pracy
Akcja charytatywna rozpoczęła się w połowie marca.

Od trzech tygodni uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy z ul. Lutra robią setki kanapek dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Do tej pory przygotowali dwa tysiące kanapek i nie zamierzają na tym się zatrzymać.

Reklama

W Szkole Przysposabiającej do Pracy przy ul. Lutra 2-8, nauczana jest młodzież z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym. Od trzech tygodni oprócz lekcji, uczniowie pomagają uchodźcom wojennym z Ukrainy, którzy przyjechali do Wrocławia. Przygotowują dla nich kanapki, a następnie sami rozdają je w Sektorze 3, przy ul. Legnickiej 65.

Nasi uczniowie przygotowując kanapki nie tylko niosą konkretną pomoc, ale także sami uczą się przydatnych w życiu umiejętności. Oni przede wszystkim chcą pomagać. Poprzez takie działania uczymy się empatii i wrażliwości na drugiego człowieka. 
Karolina Szulc, nauczycielka ze Szkoły Przysposabiającej do Pracy Fundacji Ewangelickie Centrum Diakonii i Edukacji

Rozdali już dwa tysiące kanapek

Inicjatywa zrodziła się spontanicznie. Uczniowie z nauczycielami postanowili pomóc kobietom i dzieciom czekającym przed Sektorem 3. W ten sposób udało im się już rozdać około dwóch tysięcy kanapek i bułek, które zostały sfinansowane z prywatnych środków – uczniów, rodziców i pracowników Fundacji.

Uczniowie pomagając uchodźcom, sami doskonalą umiejętność współpracy w grupie. Uczą się prostych czynności, jak organizowania sobie kanapek, smarowania chleba, nakładania produktów.

Pomysłodawcy zapewniają, że akcja będzie kontynuowana.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama