4. Latem na wrotki, zimą na łyżwy. Przy parku Tysiąclecia rozrasta się kompleks dla sportów wrotkarskich
Wrotkarze i rolkarze będą mieli do dyspozycji jeden z najnowocześniejszych obiektów w Polsce. WCT Spartan

Dwa tory wrotkarskie, lodowisko, tor rolkarski, miejsce do gry w hokeja na rolkach oraz do jazdy figurowej na wrotkach - tak rozbudowuje się teren przy parku Tysiąclecia. Od marca przy ul. Sukielickiej trwa budowa obiektu szatniowo-socjalnego, a wkrótce również jednego z najlepszych w Polsce torów dla wrotkarzy i rolkarzy, który zimą będzie się zamieniał w lodowisko. Całość inwestycji będzie ukończona w połowie 2023 r. Zobaczcie wideo z postępu prac.

Powstający właśnie obiekt będzie miał dwie kondygnacje, a jego powierzchnia wyniesie ponad 700 mkw.

Będzie to budynek, który będzie obsługiwał dwa tory wrotkarskie oraz lodowisko i tor rolkarski, który powstanie w drugim etapie inwestycji. Ten rozpoczniemy na początku 2023 r. i chcielibyśmy zakończyć go do połowy roku. Myślę, że będzie to jeden z najlepszych w Polsce obiektów, jeśli chodzi o sporty wrotkarskie. Do dyspozycji sportowców będzie tor do jazdy szybkiej i ulicznej, miejsce do gry w hokeja na rolkach oraz do jazdy figurowej na wrotkach
Paweł Łosiński, wiceprezes WCT Spatan

Koszt całej inwestycji to 7,1 mln zł. Całość pochodzi ze środków Gminy Wrocław.

Budynek przyjazny środowisku

Obecnie zakończone zostały już prace ziemne oraz postawiono pierwszą kondygnację budynku wraz z niezbędnymi przyłączeniami wodno-kanalizacyjnymi i elektrycznymi.

Skupiliśmy się na tym, żeby ten budynek był jak najbardziej ekologiczny. Dlatego aby ogrzewanie budynku i podgrzewanie wody kosztowało jak najmniej, w obiekcie zastosowano system głębinowy na pompę ciepła typu woda-powietrze. Z kolei nad lodowiskiem będzie konstrukcja, na której zostanie zamontowana fotowoltaika. Dzięki temu budynek będzie tylko w pewnych okresach potrzebował trochę energii, a poza tym będzie samowystarczalny
Paweł Łosiński

W 2023 r. wszystko gotowe dla wrotkarzy

Gdy budynek zostanie ukończony rozpocznie się budowa krytego rolkowiska, które w okresie zimowym służyć będzie jako lodowisko. Ten etap inwestycji zakończy się w 2023 r.

– Mamy nadzieję, że za rok o tej porze będziemy kończyć drugi etap i porządkować ten teren, a następnie już tylko wypoczywać oraz uprawiać sport – dodaje Paweł Łosiński.

Rozpoczęte w parku Tysiąclecia prace budowlane to część większego projektu - budowy centrum sportów wrotkarskich w tej lokalizacji. Od 2017 r. funkcjonują tam dwa tory do jazdy szybkiej i ulicznej, które ostatnio zostały oświetlone, a w grudniu powstał tam ogólnodostępny skatepark.