Jakość powietrza: brak pomiaru

brak danych z GIOŚ

4. TOP 7. Sprawdź, co ciekawego dzieje się w weekend we Wrocławiu! [6-7 maja 2023]
Znajomi we Wrocławiu / zdjęcie ilustracyjne fot. shutterstock
Znajomi we Wrocławiu / zdjęcie ilustracyjne

W nadchodzący weekend (6-7 maja) nie będziemy się nudzić! We Wrocławiu otwiera się kolejna plaża miejska, na której odpoczniemy na leżaczkach. Rozpoczną się również niedzielne śniadania w Parku Andersa. Oprócz wielu pyszności, czekają tu ciekawe atrakcje! Zobaczcie, co jeszcze dzieje się w ten weekend.

Sobota, 6 maja 2023

Wesołe miasteczko przed stadionem Tarczyński Arena

Czekają tu na Was karuzele, zjeżdżalnie, koło młyńskie, trampoliny czy rollercoaster. Z atrakcji przeznaczonych zarówno dla dzieci, jak i dorosłych będzie można skorzystać do 28 maja (termin został przedłużony). Ceny biletów można zobaczyć w naszym poprzednim artykule - Diabelski młyn znów we Wrocławiu. Wesołe miasteczko wróciło przed Tarczyński Arenę.

• Adres: aleja Śląska 1,
  • Godziny otwarcia: poniedziałek-piątek, w godz. 14:00-20:00; weekendy, w godz. 12:00-21:00.

Wrocławska Fontanna Multimedialna

Każdego dnia przy Hali Stulecia odbywają się dzienne i wieczorne pokazy fontanny multimedialnej. Pierwszy z nich rozpoczyna się o godz. 10:00 – harmonogram można zobaczyć na stronie Hali. Dodatkowo, w tę sobotę, o godz. 21:45 zaplanowany jest pokaz specjalny „Mikro & Makro Kosmos”.

• Adres: Wystawowa 1 (przy Hali Stulecia),
  • Pokazy są codziennie  do 22 października 2023 r. (od godz. 10:00 do 22:00),
  • Wstęp bezpłatny.

Letni taras na dachu Concordii Design

Jeśli planujecie wybrać się na spacer w okolicy Wyspy Słodowej lub będziecie chcieli wypić kawę z pięknym widokiem na panoramę Wrocławia  wpadnijcie na dach Concordii Design!

• Adres: Wyspa Słodowa 7,
  • Godziny otwarcia: w weekendy – od godz. 12:00 do 22:00/23:00 (zależnie od pogody).

Wystawa „Otto Piene. Gwiazdy”

Pawilon Czterech Kopuł Muzeum Sztuki zaprasza na pierwszą w Polsce indywidualną wystawę prac Ottona Piene – światowej sławy niemiecko-amerykańskiego artysty, jednego z założycieli „grupy” ZERO. Pokazane zostały jego słynne rzeźby powietrzne „Długie gwiazdy” oraz instalacja świetlna „Praska przestrzeń światła”. Wystawę można oglądać do 25 czerwca.

• Adres: Pawilon Czterech Kopuł. Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Wystawowa 1,
  • Wstęp darmowy.

Niedziela, 7 maja 2023

Niedzielne śniadanie w Parku Andersa

Rusza kolejny sezon niedzielnych śniadań w Parku Andersa! Jeśli chcecie pięknie i smacznie rozpocząć niedzielę, nie zastanawiajcie się dłużej i przyjdźcie na śniadanko na świeżym powietrzu. Oprócz wystawców z różnorodną ofertą śniadaniową i lunchową, będą również rozmaite animacje dla dzieci i dorosłych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno pod względem jedzenia, jak i aktywności!

• Godzina: od 9:00 do 16:00,
  • Adres: ul. Kamienna 75, w Parku Generała Andersa (przy ForestBar).

Turystyczny rajd pojazdów zabytkowych

Klasyczna Strefa Wrocław organizuje ciekawe wydarzenie! W niedzielę (7 maja) odbędzie się turystyczny rajd pojazdów zabytkowych. Na ulice wyjedzie ok. 50 samochodów z lat 50-90. To niezwykła okazja, aby obejrzeć prawdziwe motoryzacyjne perełki!

• Godzina: 10:00,
  • Start rajdu: Pałac Pawłowice.

Otwiera się Basen Beach Bar

W niedzielę (7 maja) otwiera się kolejna plaża w naszym mieście. Basen Beach Bar znajduje się nad brzegiem Odry tuż obok Mostów Trzebnickich. Tego dnia na odwiedzających czeka Grill Brunch Party! Będą przysmaki na patyku oraz krewetki i szparagi. Nie zabraknie też DJ'a!

• Godzina: od 12:00,
  • Adres: ul. Pasterska 1.