4. Zabytkowe samochody wyjadą na ulice! W maju wyruszy turystyczny rajd Klasycznej Strefy [ZDJĘCIA]
Jesienny Cruising - Turystyczny Rajd Klasycznej Strefy Wrocław fot. Jakub Krogulec
Jesienny Cruising - Turystyczny Rajd Klasycznej Strefy Wrocław

Klasyczna Strefa Wrocław po raz kolejny organizuje ciekawe wydarzenie! W niedzielę, 7 maja, odbędzie się turystyczny rajd pojazdów zabytkowych. Na ulice wyjedzie ok. 50 samochodów z lat 50-90. To niezwykła okazja, aby obejrzeć prawdziwe motoryzacyjne perełki! Zobaczcie szczegóły trasy i zdjęcia z jesiennej edycji rajdu.

Od pasji do klasyków do pomagania innym

Klasyczna Strefa Wrocław to fundacja skupiająca miłośników samochodów zabytkowych, klasycznych i nietuzinkowych. Z pewnością ich znacie! Co roku pojawiają się m.in. na rynku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Dodatkowo, w czwartki (w sezonie) o godz. 19:00 na Młynie Sułkowice (obok CH Korona) mają też swoje cykliczne spotkania klasyków, na które każdy może przyjść.

Organizujemy cykliczne spotkania czwartkowe, rajdy turystyczno-nawigacyjne, zloty, wystawy oraz inne wydarzenia, które promują historię motoryzacji i regionu. Fundacja działa również charytatywnie, angażując się w różnego rodzaju akcje na rzecz lokalnej społeczności. Pojawiamy się co roku na WOŚP, wspieramy zbiórki - w zeszłym roku dorzuciliśmy sporą cegiełkę na rzecz motomikołajów. Działaliśmy szeroko na rzecz Ukrainy (zebrane ponad 50 tysięcy i kilka transportów).
Piotr Olejnik, prezes zarządu Fundacja Klasyczna Strefa Wrocław

Zabytkowe samochody wyjadą na ulice!

W niedzielę, 7 maja, wyruszy turystyczny rajd pojazdów zabytkowych. Jego start zaplanowany jest z Pałacu Pawłowice (o godz. 10:00) i będzie miał metę w Trzebnicy – pod urzędem miasta o godz. 15:00 (rajd pojedzie przez okoliczne wioski i zatrzyma się m.in. w Szczodre).

Trasa ma około 100 km, prowadzi przez bardzo malownicze miejsca, piękne wioski i miasteczka. Celem takich rajdów (poza świetną zabawą) jest podtrzymywanie i pokazywanie historii miasta, jak i całego województwa, miejsc gdzie uczestnicy chętnie wrócą. W rajdzie startują załogi pojazdami z lat 50 do 90. Pojawi się 50 pojazdów!
Piotr Olejnik, prezes zarządu Fundacja Klasyczna Strefa Wrocław

Rajd ten jest rajdem nawigacyjnym – czyli przejazdem na podstawie „roadbooka”, ze wskazówkami drogowymi. W imprezie wystartuje 50 pojazdów z lat 50-90. Podczas takich wydarzeń organizatorzy pokazują ciekawe, historyczne miejsca na mapie Dolnego Śląska i krzewią też historię motoryzacji.

Powiększ obraz: Plakat wiosennego rajdu pojazdów zabytkowych materiały organizatorów
Plakat wiosennego rajdu pojazdów zabytkowych

Zobaczcie zdjęcia z jesiennego rajdu!