4. Pożar zakładów mięsnych Tarczyński w Ujeźdźcu Małym. W nocnej akcji 36 zastępów straży [ZDJĘCIA, WIDEO]

Bartosz Moch,

Pożar hal produkcyjnych zakładów mięsnych Tarczyński w Ujeźdźcu Małym - 20 października 2022 r. Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu - bryg. Marek Hajduk

Pożar zakładów Tarczyński. 20 października ok. 15.30 wybuchł pożar w halach produkcyjnych Tarczyński w Ujeźdźcu Małym w powiecie trzebnickim. Na miejscu pracowało 36 zastępów straży pożarnej. W pożarze nikt nie ucierpiał, udało się ewakuować wszystkich pracowników. Walka z żywiołem trwała kilka godzin, pożar udało się opanować dopiero ok. 22.00. Firma Tarczyński wydała oświadczenie. Przeczytaj!

Na miejscu pracowało ponad 100 strażaków z powiatów trzebnickiego, milickiego oraz z Wrocławia, policja i pogotowie.

Pożar zakładów mięsnych Tarczyński w Ujeźdźcu Małym - zobacz film

Niestety pożar był trudny do ugaszenia, gęsty dym unoszący się z płonących hal był widoczny z kilku kilometrów.

Tarczyński S.A. to jeden z największych w Polsce  producentów wędlin, kabanosów, parówek i przekąsek.

Firma jest także sponsorem tytularnym wrocławskiego stadionu - Tarczyński Areny Wrocław.

Oświadczenie prezesa zarządu Tarczyński S.A. - „trwa szacowanie strat”

„20 października 2022 roku w godzinach popołudniowych na terenie zakładu produkcyjnego firmy Tarczyński S.A. w Ujeźdźcu Małym doszło do pożaru. Niezwłocznie powiadomiono o tym właściwe służby – Komendę Powiatową Straży Pożarnej w Trzebnicy oraz Pogotowie Ratunkowe. Dzięki natychmiastowej ewakuacji pracowników nikt nie ucierpiał. Pożar został zgaszony w godzinach późnowieczornych.

Na chwilę obecną nie jest znana przyczyna pożaru. Na skutek pożaru zniszczeniu uległa część jednej z nowowybudowanych hal produkcyjnych zakładu. Obecnie Zarząd Firmy jest na etapie szacowania strat i wpływu pożaru na działalność firmy. Firma planuje również działania związane z naprawieniem szkody (zniszczone mienie było objęte ubezpieczeniem od tego rodzaju zdarzenia losowego)”.

Jacek Tarczyński, prezes zarządu Tarczyński S.A.