wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Tajemnice Riese w wirtualnej rzeczywistości. Niedługo premiera nowej gry z Dolnego Śląska

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego mroczne zagadki kompleksu Riese w Górach Sowich, nie doczekały się jeszcze gry? Temat wydaje się wprost wymarzony. I właśnie ktoś po niego sięga. Premiera prologu gry „The Riese Project” już niedługo. Zostały do niej tygodnie, a może nawet dni.

Reklama

Za projektem Riese – tym do pogrania, stoi zespół Real Invented Studio. O Górach Sowich i o Riese wiedzą niejedno, bo są stąd. A dokładniej – z Dzierżoniowa. Specjalizują się w technologii VR (ang. virtual reality – wirtualna rzeczywistość).

Tajemnica czeka. Prawda została ukryta głęboko

W prologu do gry wcielamy się w postać Anny, która wiedziona historią swojego dziadka trafia do pensjonatu w Górach Sowich. Atmosfera gęstnieje, a gracz przechodzi pewną ścieżkę, na której musi rozwiązywać zagadki.

– One wcale nie są proste. Musimy badać każdy element – podkreśla Tomasz Majewski z Real Invented Studio.

Autentyzmu rozgrywce dodają nie tylko okulary VR. W grze znalazły się bowiem zeskanowane, prawdziwe lokalizacje i miejsca. Wybierając się na wycieczkę w Góry Sowie, możemy więc przeżyć niezłe déjà vu. Rozpoznamy tam miejsca, w których byliśmy w rzeczywistości wirtualnej.

– W grze znalazły się m.in. Szyprówka z Przełęczy Sokolec czy budynek przepompowni, znajdujący się w kompleksie „Włodarz” – mówi Tomasz Majewski. Zastrzega, że po „The Riese Project” nie należy spodziewać się hord zombiaków.

– Nie robimy horroru. To przygodowy thriller. Nie zabraknie w nim akcji, ale nacisk położony jest na fabułę – dodaje. 

Klimat nowej produkcji zdradzają nie tylko grafiki koncepcyjne. Rąbka tajemnicy uchyla także opis z platformy Steam, gdzie gra będzie dostępna. „Na gracza czekają ambitne, trudne zagadki logiczne, dzięki którym ma szansę odkrywać kolejne tajemnice. Pewne historie jednak nie bez powodu zostały skazane na zapomnienie. Kto wie, ile jest prawdy w legendach, spekulacjach i teoriach spiskowych? Może lepiej nie przerywać prawie ośmiu dekad snu Olbrzyma z kamienia, betonu i stali…” – czytamy.

Twoje nazwisko lub nick mogą się znaleźć w grze

Nadchodzący prolog to dopiero początek rozrywki. Real Invented Studio pracuje już nad drugą częścią gry. By zebrać na nią większe fundusze, uruchamia niebawem kampanię crowdfundingową na platformie Kickstarter. Donatorzy otrzymają prolog przedpremierowo. Będą też mogli dowiedzieć się o The Riese Project nieco więcej, a ich nazwisko czy nick mogą znaleźć się w grze.

Zapowiada się przebój? Przekonamy się już wkrótce.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl