wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 23°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Szlachetna Paczka szuka wolontariuszy. Czas do 30 września

Animatorzy ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka” poszukują wolontariuszy. W całym kraju brakuje ich jeszcze prawie 4,5 tys. Czasu jest bardzo małao, bo organizatorzy na zgłoszenia czekają do 30 września. Rok temu w ramach Szlachetnej Paczki na Dolnym Śląsku udało się pomóc ponad 1200 rodzinom.

Reklama

Po pandemii programy takie jak Szlachetna Paczka są potrzebne bardziej niż kiedykolwiek.

W zeszłym roku w całej Polsce pomoc w ramach Szlachetnej Paczki otrzymało ponad 14.5 tys. rodzin. W województwie dolnośląskim Szlachetna Paczka działała w 54 rejonach, a mogła działać m.in. dzięki pracy wolontariuszy.

Ochotnicy Szlachetnej Paczki docierają z pomocą do osób starszych, schorowanych i z niepełnosprawnościami czy rodzin i ludzi potrzebujących.

Co zrobić, by zostać wolontariuszem?

Aby zostać wolontariuszem Paczki bądź Akademii, wystarczy chęć do działania i ukończone 18 lat. Do wolontariatu zgłosić można się na stronie www.szlachetnapaczka.pl/superw - po wypełnieniu krótkiego formularza na chętnych czeka rozmowa z tymi, którzy będą czuwać nad ich przygodą z wolontariatem.

Kolejny krok to spotkanie wdrożeniowe w formie szkolenia, z uwagi na sytuację epidemiczną odbywające się online. Na końcu zostaje podpisanie niezbędnych dokumentów i włączenie się w mądrą pomoc. Co ważne, wszystkie działania społecznych będą dostosowane do obowiązujących obostrzeń, aby zadbać o zdrowie zarówno beneficjentów, jak i wolontariuszy.

Wolontariat to nie tylko projektowanie dobrych doświadczeń wśród potrzebujących. Poprzez udział w mądrej pomocy wolontariusze zdobywają nowe kompetencje zawodowe, ucząc się: zarządzania projektami i ludźmi, planowania – i co chyba najważniejsze w dzisiejszych czasach – właściwego komunikowania, umiejętności porozumienia się z drugim człowiekiem. 

materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama