SuperMiasta – zagłosuj na sukces 30-lecia we Wrocławiu

Do końca kwietnia trwa głosowanie w plebiscycie Gazety Wyborczej na najważniejsze wydarzenie 30-lecia we Wrocławiu. To część projektu SuperMiasta, realizowanego w związku z 30-leciem samorządności w Polsce.

Propozycje, na jakie można głosować, wybrano spośród zgłoszeń czytelników. W stolicy Dolnego Śląska wyboru można dokonać m.in. spośród:

• udziału w piłkarskim Euro 2012,
  • obrony miasta przed powodzią w 1997 r.,
  • przyznania Literackiej Nagrody Nobla dla Olgi Tokarczuk w 2019 r.,
  • uczynienia z Rynku perły Wrocławia,
  • wybudowania Afrykarium, ściągnięcia globalnych inwestorów
  • poczucia dumy z bycia mieszkańcem miasta, która według badań jest najwyższa w Polsce.

Plebiscyt jest przeprowadzany w 31 miastach w całej Polsce, na Dolnym Śląsku także w Świdnicy, Lubinie i Wałbrzychu.

Głosować w ramach edycji wrocławskiej można tutaj.

Z powodu epidemii koronawirusa głosowanie zostało wydłużone o dwa tygodnie – do 30 kwietnia. Wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 8 maja.

Więcej o projekcie SuperMiasta przeczytacie tutaj.

30-lecie samorządności w Polsce

W tym roku mija 30 lat od pierwszych w historii III RP wyborów do rad gmin. Utworzenie samorządów, wzmocnionych reformą z 1999 r., to jeden z największych sukcesów odnowionej Polski.

Z okazji tej ważnej rocznicy Gazeta Wyborcza zaprasza do udziału w plebiscycie SuperMiasta, który pozwoli odpowiedzieć na pytania: co nam się najlepiej w ciągu tych 30 lat udało, co jest największym sukcesem i z czego jesteśmy najbardziej dumni?