wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 12°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Studia wojskowe: Ponad pięciu kandydatów na miejsce

Zajęcia w szkole oficerskiej

Aż 1734 osób (w tym 231 kobiet) zarejestrowało się do wtorku, 20 marca w systemie rekrutacyjnym Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu na studia wojskowe. Zainteresowani muszą to zrobić do 31 marca.

Reklama

Rejestracja to pierwszy etap rekrutacji – chętni mają na to czas do końca marca. Osoby, które przedstawią świadectwo zdrowia oraz pomyślnie zaliczą egzaminy maturalne, zostaną dopuszczone do lipcowych egzaminów sprawnościowych. Ostatnią częścią procesu rekrutacyjnego jest rozmowa kwalifikacyjna.

Studia wojskowe to co roku jedna z najbardziej obleganych specjalności pośród wszystkich kierunków wykładanych na wrocławskich uczelniach. W tym roku wrocławska szkoła generałów przyjmie 340 osób. Na jedenaście dni przed zakończeniem rejestracji na jedno miejsce przypada średnio ponad pięciu chętnych.

Zobacz więcej o studiach wojskowych

Podchorążowie podczas studiów mają zagwarantowane mieszkanie (na terenie uczelni), wyżywienie i umundurowanie. Otrzymują także żołd, jego wysokość zależy od roku studiów i wyników w nauce. Jeśli jednak ktoś rezygnuje ze studiów, a przyczyną odejścia z uczelni nie są problemy zdrowotne – musi zwrócić pieniądze za kształcenie od kilkudziesięciu do ponad stu tysięcy złotych.

Za to absolwenci Akademii Wojsk Lądowych mają zapewnioną pracę.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama