4. Zmiany w strefie płatnego parkowania

Od lutego wprowadzono opłaty za parkowanie na trzech ulicach. Wnioskowali o to sami mieszkańcy.

Zmiany w płatnej strefie parkowania we Wrocławiu. Od lutego kierowcy płacą za postój na trzech kolejnych ulicach. Mowa o miejscach postojowych na ul. Namysłowskiej (od ul. Jedności Narodowej do ul. Dolnej), ul. Cybulskiego (od pl. Maksa Borna do ul. Pomorskiej) i od pl. Borna (wzdłuż budynku uczelni, i na odcinku pomiędzy ul. Dubois a ul. Cybulskiego).

Cena parkowania w strefie C

Nowe miejsca płatne znajdują się w strefie C, gdzie stawki wynoszą:

• za pierwszą godzinę 2 zł
  • w drugiej godzinie 2,10 zł
  • w trzeciej godzinie 2,20 zł
  • w czwartej i każdej następnej godzinie 2 zł.

Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta przypomina jednak, że mieszkańcy mogą wykupić abonament I wynoszący: 10 zł za pierwszy pojazd samochodowy, 20 zł za drugi pojazd samochodowy i 100 zł za trzeci pojazd samochodowy. Z kolei osoby niepełnosprawne pracujące i parkujące w tej strefie za miesiąc zapłacą 10 zł w abonamencie N.

Można zakupić także abonament typu P – wydawany na numer rejestracyjny pojazdu za 160 zł miesięcznie.

Sprawdź też: Strefa płatego parkowania

Część abonentów do weryfikacji

Abonamenty można zakupić z maksymalnym terminem ważności do 31 marca. Wynika to z uchwały rady miasta dotyczącej zmian w parkowaniu, które wejdą w życie 1 marca. Zmienią się ceny i pojawią się dwie śródmiejskie strefy płatnego parkowania zawierające podstrefy I-IV i strefa płatnego parkowania zastępująca strefę C (strefy V-XIV).

– Abonamenty i identyfikatory na okres 6 i 12 miesięcy będzie można otrzymać od 1 marca według nowego wzoru – wyjaśnia Ewa Mazur ze ZDiUM. – Marzec będzie miesiącem przechodnim, kiedy w obiegu będą funkcjonowały jednocześnie stare i nowe dokumenty – dodaje. Osobisty zakup abonamentów jest możliwy, jednak wymaga dokonania przedpłaty na rachunek przed wizytą w naszym biurze obsługi klienta, a w momencie odbioru abonamentu opłata musi być zaksięgowana na naszym koncie (PKO BP SA 81 1020 5226 0000 6402 0416 7193).

Zaksięgowanie opłaty trwa do dwóch dni roboczych, a jego potwierdzenie można uzyskać dzwoniąc pod numerem telefonu 71 376 08 28.

Abonamenty niewymagające weryfikacji na numer rejestracyjny można kupić za pośrednictwem e-sklepu (wroclaw.e-abonamenty.pl). Natomiast weryfikacji przed wydaniem dokumentu podlegają samochody niskoemisyjne (np. na gaz i elektryki). – Weryfikujemy za pośrednictwem bazy PESEL też dane meldunkowe mieszkańca strefy i dane niepełnosprawnych pracujących w danej strefie – dodaje Ewa Mazur.