4. Strajk klimatyczny na Dzień Ziemi 2023. Uwaga! Mogą być utrudnienia w centrum miasta (GODZINY, LISTA ULIC)

Magdalena Pasiewicz,

Strajk klimatyczny ponownie zablokuje ulice Wrocławia. W piątek (21 kwietnia) młodzież planuje wyjść na ulice w centrum miasta by przypomnieć o ochronie środowiska. Udział w wydarzeniu zgłosiło około 200 osób, które tuż po godzinie 14.00 ruszą z pl. Wolności. Gdzie będą utrudnienia?

W sobotę 22 kwietnia, przypada Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji, wrocławska młodzież wyjdzie na ulice już dzień wcześniej by zwrócić uwagę na ,,bierność polityków w obliczu kryzysu klimatycznego.''

Młodzież pod hasłem ,,Wybierz Klimat!'', chce przede wszystkim zwrócić uwagę na wciąż nie rozwiązane problemy:

inwestycje w odnawialne źródła energii oraz atom,
  edukację klimatyczną w szkołach,
  dopłaty do termomodernizacji,
  odejście od paliw kopalnianych, zwłaszcza węgla i gazu,
  ochronę środowiska i bioróżnorodności.
,,Chcemy, aby nasi przedstawiciele polityczni zrozumieli, że ochrona środowiska jest jednym z największych wyzwań naszych czasów'' - piszą na stronie organizatorzy.

O godzinie 13:00 zaplanowano zgromadzenie na pl. Wolności. Później, zebrani ruszą o godzinie 14:00 na wrocławskie ulice.

Planowana trasa przejścia: pl. Wolności, ul. Heleny Modrzewskiej, ul. Świdnicka, ul. Powstańców Śląskich, ul. Swobodna, ul. Peronowa, ul. Piłsudskiego, ul. Kołłątaja, ul. Piotra Skargi, ul. Błogosławionego Czesława, ul. Świętej Katarzyny, pl. Nowy Targ, ul. Nożownicza, ul. Kuźnicza, Rynek k/Pręgierza - zakończenie.