wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wiadomości z regionu
  4. Wybierz się nad Stawy Krośnickie! Jest pięknie!
Kliknij, aby powiększyć
Ścieżka przyrodnicza Stawy Krośnickie. Na zdjęciu kierunkowskazy oraz leśna droga nad stawem materiały prasowe UG Krośnice
Ścieżka przyrodnicza Stawy Krośnickie. Na zdjęciu kierunkowskazy oraz leśna droga nad stawem

Ścieżka przyrodnicza wokół Stawów Krośnickich zachwyci każdego miłośnika natury i spokoju. Groblami i przez lasy można przejść – to zaledwie 9 kilometrów, lub przejechać na rowerze. Doskonała forma odpoczynku od zgiełku metropolii.

Reklama

Stawy Krośnickie powstały w wyrobiskach rudy darniowej, z której w XIX wieku korzystała miejscowa huta. Jeszcze po wojnie ta część wsi była nazywana Rudą Krośnicką, a część południowa Kuźnicą Krośnicką. Inną pamiątką po przemysłowej przeszłości okolicy są domy zbudowane z bloczkowej rudy darniowej.

Spotkanie z przyrodą

Dzisiaj groblami wokół stawów oraz przez okoliczne lasy prowadzi ścieżka przyrodnicza. Trafimy w wiele miejsc wyjątkowej urody. A przy okazji można się sporo dowiedzieć. Dociekliwi powinni skorzystać z audioprzewodników po okolicy dostępnych na stronie Doliny Baryczy.

Jak dojechać z Wrocławia do Krośnic?

Samochodem: wyjazd z Wrocławia drogą S5 w kierunku Poznania, od Trzebnicy krajową nr 15 w kierunku Milicza. Kilkanaście km przed Miliczem skrótem (droga lokalna) do drogi 448 do Krośnic. Odległość 61 km, czas przejazdu ok. 1 godz.

Pociągiem: wyjazd z dworca Wrocław Główny. Odległość 60 km, czas przejazdu ok. 1 godz. 10 minut.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl