3. Wiadomości z regionu
  4. Oto nowe władze powiatu. Starostą Włodzimierz Chlebosz

Ślubowane nowych radnych i wybór władz powiatu to dwa najważniejsze punkty sesji inauguracyjnej kadencję Rady Powiatu Wrocławskiego.

Podczas wtorkowej sesji na przewodniczącego Rady Powiatu wybrano Andrzeja Jamrozika. Dwoje wiceprzewodniczących to:

• Tomasz Maliga
  • Anna Chmielewska.

Nowy starosta wrocławski

Radni zdecydowali także o obsadzie zarządu. Starostą Powiatu Wrocławskiego został Włodzimierz Chlebosz, dotychczasowy Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego i wójt Czernicy, z wykształcenia politolog, olimpijczyk z Barcelony roku 1992 (podnoszenie ciężarów).

W zarządzie zasiądą również:

• Marcin Korytko - wicestarosta
  • Hieronim Kuryś - etatowy członek zarządu
  • Beata Błońska - członek zarządu
  • Ryszard Pacholik - członek zarządu.
Źródło: materiały prasowe