wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Siedmioro nowych profesorów belwederskich na trzech uczelniach

Uniwersytet Wrocławski, budynek Wydziału Chemii, fot. Tomasz Walków

Wśród blisko 70 uczonych i artystów, którzy w Pałacu Prezydenckim w Warszawie odebrali nominacje, znalazło się siedem osób związanych z wrocławskimi uczelniami

Reklama

Troje profesorów tytularnych przybyło na Uniwersytecie Przyrodniczym. Nominacje odebrali: prof. Teresa Olejniczak z Katedry Chemii, prof. Krzysztof Marycz, kierownik Katedry Biologii Eksperymentalnej oraz prof. Marcin Nowak, specjalizujący się w zakresie patomorfologii weterynaryjnej.

Także Uniwersytet Wrocławski ma trzech nowych profesorów belwederskich. Profesorem tytularnym został Paweł Borszowski, specjalista w zakresie prawa podatkowego. Nominację odebrał także prof. Dariusz Skarżyński, kierownik Pracowni Biologii i Systematyki Mikrostawonogów, oraz prof. Robert Wieczorek, pracownik naukowy Zakładu Zastosowań Informatyki w Chemii.

W gronie nowych profesorów Politechnikę Wrocławską reprezentował prof. Zbigniew Leonowicz, który w pracy naukowej zajmuje się m.in. analizą sygnałów, energetyką odnawialną, jakością energii i ekologią.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama