wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Rusza sezon jarmarkowy na pl. Nowy Targ. Zobacz, jaką przygotowano niespodziankę
na zdjęciu widać mężczyznę na rowerze i foodtruck we Wrocławiu wroclaw.pl
na zdjęciu widać mężczyznę na rowerze i foodtruck we Wrocławiu

Przez trzy dni będzie można skosztować smakowitego kunsztu szefów kuchni z całej Polski. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych i wizyty... alpak. A wszystko to dzięki Wrocławskiemu Smacznemu Weekendowi, który od 17 do 19 marca zagości na pl. Nowy Targ. Jakie pojawią się stoiska?

Reklama

Rusza sezon plenerowy na pl. Nowy Targ. Do Wrocławia przyjadą m.in. takie smakołyki, jak: świeże owoce w czekoladzie, chrupiące corndogi, wędzone ryby i wędliny, miody, soki, przetwory, pizza, sery kozie i owcze, obwarzanki, a także hiszpańskie przysmaki oraz turecka chałwa i baklawa.

Kto wystawi się podczas jarmarku?

Podczas Wrocławskiego Smacznego Weekendu na pewno nie zabraknie pysznych i chrupiących Corndogów od Cornhub_wroclaw, jabłek i truskawek w mlecznej i białej czekoladzie oraz orzeźwiającego piwa rzemieślniczego z Browaru Moczybroda. Wśród wystawców znajdą się także: Kurtosz Kołacz, Fryciarnie Finger Food, Makabi Pizza&Pasta oraz wiele wiele innych.

Wrocławski Smaczny Weekend jest pierwszą otwierającą sezon 2023 imprezą plenerową na placu Nowy Targ. Można tu będzie nie tylko spróbować ciekawych dań z food trucków, ale też poznać regionalne rękodzieło. To również dobra okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Na smakołykach jednak nie koniec. Na Jarmarku Produktów Regionalnych znajdziemy też takie stoiska, gdzie powstają haftowane poduszki, breloki oraz maskotki czy nietuzinkowe deski do serwowania i krojenia, toczone miski, patery, świeczniki, ceramika, drobna galanteria drewniana, a także ozdoby wielkanocne.

W sumie będzie około 30 wystawców z różnorodnym asortymentem. Nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych, czyli dmuchanych zamków, animatorek, które będą malować twarze i kolorowe tatuaże.

Przywitaj się z alpakami

Po raz pierwszy na pl. Nowy Targ gościć będziemy Krainę Alpak. To doskonała okazja, aby zapoznać się z tymi zwierzętami. Będzie również stoisko z wyrobami z ich cennej wełny, na którym znajdziemy: czapki, koce czy opaski. Stoisko z alpakami będzie czynne w weekend w godzinach 12-16.

Natomiast jarmark odwiedzać można od 17 do 19 marca. Otwarty będzie w piątek w godz. 16-22, w sobotę w godz. 12-22, a w niedzielę w godz. 12-21.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl