4. Rusza konkurs Mistrzowski Start w SWPS

Darmowy pierwszy rok studiów dziennych lub zaocznych w pięciu miastach Polski dla dziesięciu najlepszych maturzystów – rusza konkurs Mistrzowski Start w SWPS. Do 12 lipca tegoroczni maturzyści powalczą o bezpłatny indeks na wybrany przez siebie kierunek. O tym, jak jest w SWPS i czy warto wziąć udział w konkursie mówią laureaci poprzedniej edycji.

Psychologia kliniczna, neurokognitywistyka, filologia angielska, iberystyka, filologia szwedzka, prawo – to przykładowe kierunki studiów z osiemnastu, w tym czterech po angielsku, które można wygrać w jednej z najlepszych uczelni niepublicznych, Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. – Przez cały rok pieniądze, które miałam zbierać na opłacenie czesnego, dzięki wygranej w konkursie w zeszłym roku wydałam na podróże – mówi Agata Kulesza, studentka iberystyki w SWPS.

Konkurs skierowany jest do najlepszych maturzystów. Co zrobić, aby wziąć w nim udział? Wystarczy przekroczyć próg 300 punktów w części pisemnej z trzech przedmiotów na maturze i złożyć dokumenty rekrutacyjne do 12 lipca 2013 r. na studia w SWPS w wybranym mieście: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach czy Sopocie. Zwycięzcy konkursu zostaną wyłonieni 31 lipca 2013 r. Laureaci Mistrzowskiego Startu w SWPS mają szanse na przedłużenie stypendium na kolejne lata, pod warunkiem wysokiej średniej ocen.

Pierwszy rok darmowych studiów to szansa na sprawdzenie, czy kierunek, zajęcia i warunki na uczelni w pełni spełniają oczekiwania. – Wybrałam anglistykę z dodatkowym językiem francuskim. Filologia angielska zakłada pierwszy rok nauki samego języka, między innymi fonetyki i morfologii,  a następnie od drugiego roku mamy wybrać specjalizację – opowiada Aleksandra Czyżycka, studentka filologii angielskiej w SWPS. – Podobnie jest na iberystyce – opowiada Agata Kulesza. – Specjalnie poszłam na SWPS, bo wiedziałam, że jest tu czteroletnia iberystyka. Przez pierwszy rok uczę się języka, a potem zajmę się kulturą. Interesowały mnie kraje Ameryki Łacińskiej i Hiszpania, filmy z tych regionów, muzyka i taniec. Chcę być pilotem i rezydentem wycieczek, dlatego zdecydowałam się na iberystykę – dodaje.

Wygrana w konkursie Mistrzowski Start w SWPS daje możliwość bezpłatnej nauki tego, co się lubi oraz czas na zastanowienie. – Jeśli ktoś wie, co lubi to powinien wybrać pięcioletnie studia. Natomiast trzyletnie pozwalają sprawdzić czy to cię naprawdę interesuje bez obawy, że stracisz kilka lat nauki, bez dyplomu – mówi Aleksandra Czyżycka. – Dzięki wygranej w konkursie czuję, że kontynuuję naukę, mam za darmo rok i to daje mi czas na przemyślenia.

Ponadto zwycięzcy zostaną objęci programem mentoringu. Każdy student otrzyma wsparcie od opiekuna z wybranego przez siebie kierunku. – Dużym plusem konkursu jest to, że został mi przydzielony tutor naukowy, który jest dla mnie wielkim wsparciem, czuwa nad moim rozwojem naukowym, dalszą ścieżką kariery i pomaga mi odnaleźć się w świecie psychologii – mówi Joanna Jędrzejewska, studentka psychologii w SWPS Wrocław.

Więcej informacji na: www.swps.pl/mistrzowski-start