3. Wiadomości z regionu
  4. III Festiwal Muzyczny Powiatu Wrocławskiego (DATA, MIEJSCOWOŚCI)
Spektakl w ramach II Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego materiał organizatorów Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego
Spektakl w ramach II Festiwalu Muzycznego Powiatu Wrocławskiego

III Festiwal Muzyczny Powiatu Wrocławskiego to cykl aż 18 spektakli muzycznych i koncertów, które zaplanowano od lutego do czerwca w miejscowościach wokół Wrocławia. Wstęp jest wolny! Warto wpisać sobie te wydarzenia w kalendarz. Zobaczcie szczegóły.

Wydarzenia cyklu zaplanowano w każdej z gmin Powiatu Wrocławskiego. Otworzą go w weekend (10-11 lutego) pokazy familijnego spektaklu baletowego, na który mogą się wybrać mieszkańcy:

• Łoziny,
  • Kamieńca Wrocławskiego,
  • Kiełczówka,
  • Smolca,
  • Żórawiny,
  • Siechnic,
  • Mietkowa.

W programie są rodzinne spektakle baletowe, koncerty z przebojami z lat 50., 60., i 70, spektakl komediowych oraz wielkie widowisko operowo-baletowe podczas czerwcowego finału festiwalu.

W najdłuższą noc w roku 21 czerwca u podnóży Ślęży, zaprezentowane zostanie wielkie widowisko operowo-baletowe OPERA FANTASTICA - legenda kwiatu paproci według koncepcji Macieja Michałkowskiego.
Festiwal Muzyczny Powiatu Wrocławskiego, zapowiedź organizatorów

Muzyka w plenerze

Koncerty, spektakle i pokazy zaplanowano w salach widowiskowych, w kościołach oraz na estradach plenerowych. Koncerty odbędą się m.in. w:

• Kobierzycach;
  • Jordanowie Śląskim,
  • Mietkowie,
  • Jaszkotlu,
  • Łozinie,

• Siechnicach,
  • Kiełczówku;
  • Kamieńcu Wrocławskim;
  • Żorawinie,
  • Smolcu;
  • Sobótce.

Szczegółowy program na stronie Festiwalu. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

A co i gdzie w najbliższy weekend?

Baletowy spektakl familijny - "Zaczarowany prezent".

10 lutego 2024

• godz. 12:00 Ośrodek Terapii Uzależnień, Kiełczówek, gmina Długołęka, ul. Jesionowa 5.
  • godz. 14:30 GOKiS - filia Smolec, gm. Kąty Wrocławskie, ul. Dworcowa 4.
  • godz. 17:00 Gminny Ośrodek Kultury Mietków, ul. Spółdzielcza 6.

11 lutego 2024

• godz. 12:00 Gminne Centrum Kultury, Żórawina, al. Niepodległości 6.
  • godz. 14:30 Klub Relaks, Siechnice, ul. Fabryczna 15.
  • godz. 17:00 Świetlica Wiejska, Kamieniec Wrocławski, gm. Czernica, ul. Wrocławska 115-117.

- To bajkowa historia o małej dziewczynce, która na swojej drodze znajduje wielkie tajemnicze pudło. Na oczach dzieci i rodziców otwiera je i odkrywa magiczne postacie, które przenoszą ją w świat Fantasmy. Dziewczynka spełnia swoje marzenia bawiąc się ochoczo z cukierkowymi lalkami, śmiało musztrując regiment żołnierzyków, nurkując w białym puchu delikatnych śnieżynek i tańcząc wśród dziarskich bałwanków - opisują spektakl organizatorzy i dodają:

- Każda z postaci posiada wyjątkowe umiejętności i charakterystyczny rekwizyt, którym włada w efektowny sposób, wykonując rozmaite ewolucje. Obrazom scenicznym tworzącym wyraz plastyczny spektaklu towarzyszy doskonale ilustrująca muzyka. Baśniowego charakteru dodają kostiumy zaprojektowane i wykonane specjalnie na potrzeby spektaklu.

Wykonawcy: Tancerze Teatru Scena Kamienica.

Źródło: materiały prasowe