3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023. Uroczysty apel w Liceum Ogólnokształcącym nr XIII we Wrocławiu [ZDJĘCIA]
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w LO nr XIII fot. Tomasz Hołod
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023 w LO nr XIII

Inauguracja rozpoczęcia roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym nr XIII, przy ul. Haukego-Bosaka została połączona z oficjalnym otwarciem nowoczesnej hali sportowej. Na uczniów czeka m.in. siłownia, sala fitness, a także sala do szermierki. W symbolicznym przecięciu wstęgi wziął udział prezydent miasta, Jacek Sutryk.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbyło się w Liceum Ogólnokształcącego nr XIII, przy ul. Haukego-Bosaka. Dyrektor, Piotr Pitura powiedział, że będzie to trudny rok.

Dla uczniów będzie to rok ciężkiej pracy, żeby sukces zdobyć, a tym sukcesem jest zdana matura. To jest najistotniejsze, bo to przepustka na studia i jest to nasze główne zadanie - przygotować uczniów do matury, ale przygotować ich też do życia, do funkcjonowania.
Piotr Pitura, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr XIII we Wrocławiu

Na terenie szkoły została odsłonięta tabliczka upamiętniająca Urszulę Spałkę, wieloletnią dyrektorkę XIII LO.

Nowa hala sportowa w XIII LO

Inauguracja roku szkolnego została połączona z oficjalnym otwarciem nowoczesnej hali sportowej. Do dyspozycji uczniów czeka m.in. wielofunkcyjna i klimatyzowana sala sportowa, siłownia, sale do fitnessu i tańca czy sala do szermierki. Oprócz tego, powstały nowe toalety, winda, pomieszczenia techniczne, a nawet parking podziemny.

– Czekaliśmy na tę hale 30 lat i rzeczywiście, dzisiaj otwarcie tej hali to wielki sukces i wielka radość dla mnie, dla nauczycieli, uczniów – powiedział dyrektor liceum, Piotr Pitura.

W symbolicznym przecięciu wstęgi wziął udział prezydent miasta, Jacek Sutryk. Obiekt sportowy kosztował ponad 20,3 mln złotych.

– Bardzo się cieszę, że na edukacyjnej, sportowej mapie Wrocławia pojawiło się to miejsce – mówi Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia.