3. Wiadomości z regionu
  4. Rusza rozbudowa szkoły tuż za granicą Wrocławia. Będzie miejsce dla 1000 dzieci
Wizualizacja szkoły w Tyńcu Małym po rozbudowie. materiały prasowe UG Kobierzyce
Wizualizacja szkoły w Tyńcu Małym po rozbudowie.

Rozbudowa szkoły w Tyńcu Małym potrwa dwa lata. Gmina Kobierzyce na realizację zadania zaplanowała 60 mln zł.

Po rozbudowie placówki w Tyńcu Małym w tamtejszej szkole i przedszkolu uczyć się będzie nawet tysiąc dzieci. Modernizacja zakłada:

• dobudowanie do istniejącego budynku szkolnego hali sportowej;
  • budowę nowego obiektu, w którym znajdzie się 28 sal dydaktycznych, sześć oddziałów przedszkolnych oraz kuchnia i jadalnia.

Władze gminy Kobierzyce wyłoniły wykonawcę, który po podpisaniu umowy będzie miał dwa lata na rozbudowę placówki.

Koszt inwestycji to blisko 60 milionów złotych. Ponad 10 milionów pochodzi z rządowej dotacji w ramach programu Polski Ład. To bardzo duże pieniądze, ale wiem, że dobrze zainwestowane w młodzież i edukację.
Ryszard Pacholik, wójt gminy Kobierzyce

W ciągu ostatnich lat na remonty i rozbudowę szkół i przedszkoli w Gminie Kobierzyce przeznaczono blisko 92 miliony złotych.

Gmina Kobierzyce ciągle rośnie

Rozbudowa szkoły w Tyńcu Małym poprawi komfort pracy i nauki w szkole. Będzie można zrezygnować z dwuzmianowości oraz poszerzyć ofertę zajęć dodatkowych.

Gracjana Rutkowska, Urząd Gminy Kobierzyce: - Gmina Kobierzyce wciąż bardzo dynamicznie się rozwija, w ciągu kilku lat gwałtownie wzrosła liczba mieszkańców, których obecnie jest  ponad 21 tysięcy.

Źródło: materiały prasowe