wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na wrocławskim rondzie. Sprawdź, gdzie [ZDJĘCIA, WIDEO]

W uroczystości wziął udział Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy fot. Grzegorz Rajter
W uroczystości wziął udział Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy rozbrzmiewa w stolicy Dolnego Śląska nieprzerwanie od 30 lat. Wrocław postanowił uhonorować działania Fundacji i setek tysięcy wolontariuszy, dzięki którym najgłośniejsza Orkiestra na świecie może grać do jego końca i jeden dzień dłużej. Patronat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy otrzymało właśnie rondo na wrocławskiej Klecinie.

Reklama

Rondo, którego patronem została Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, znajduje się przy Alei Karkonoskiej na wrocławskiej Klecinie, nieopodal Bielan Wrocławskich.

Mamy już 31 rond, również place, ulice, skwery czy mosty. To zawsze dzieje się oddolnie i mamy jedną zasadę - jeżeli ma to spowodować jakieś złe poruszenie, to my się wycofujemy. Te ronda są dowodem trwałości dobrej ludzkiej myśli. Finał we Wrocławiu jest świetnie zrobiony i to wraca do was. To jest wasza Orkiestra, to jest wasza społeczność, to jest wasze miejsce.
Jerzy Owsiak, prezes Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Ukłon w stronę wszystkich wolontariuszy

Decyzję o takiej formie uhonorowania działań Fundacji i wolontariuszy podjęli radni miejscy, a z wnioskiem wystąpił Dominik Kłosowski.

Galeria zdjęć

Wolontariusze dają swój czas, dają swoje serce, dają swoją energię, żeby można było zebrać pieniądze na sprzęt ratujący życie Polaków - bez względu na kolor skóry, wyznanie czy podejście do polityki. Teraz mamy we Wrocławiu fajne miejsce, w którym wolontariusze są uhonorowani.
Dominik Kłosowski, radny Wrocławia

Wrocław gra z WOŚP już od 30 lat

Pomysł nadania rondu imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy trafił na bardzo podatny grunt. Wieloletnim wolontariuszem Fundacji jest między innymi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Rondo już na zawsze będzie nam przypominało o tej pięknej, największej i najbardziej wyjątkowej akcji pomocowej, którą Jurek Owsiak uruchomił 30 lat temu. Bardzo się cieszę, że od samego początku Wrocław gra z orkiestrą.
Jacek Sutryk, prezydent Wrocławia

„WOŚP jest naszym towarem eksportowym”

Na uroczystym odsłonięciu ronda pojawił się Grzegorz Frelichowski z Międzyrzecza, który wylicytował taką możliwość. Cena to 1125 zł.

Rozwijam taką koncepcję, którą nazwałem roboczo „egoistycznym altruizmem”. Wyszukuję takie super aukcje - mecz z mistrzynią Europy w bilard, trening z piłkarkami nożnymi Górnika Łęczna czy spacer po lesie z Melą Koteluk. Myślę, że dzisiejszy gest jest ważny w czasach, kiedy takie organizacje jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - która jest naszym towarem eksportowym na świecie - nie mają w Polsce lekko.
Grzegorz Frelichowski

Galeria zdjęć

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama