4. Trwa remont i przebudowa Przedszkola nr 50 przy ul. Dyrekcyjnej
Przedszkole nr 50 przy ul. Dyrekcyjnej jest jednym z najstarszych we Wrocławiu fot. Zarząd Inwestycji Miejskich
Przedszkole nr 50 przy ul. Dyrekcyjnej jest jednym z najstarszych we Wrocławiu

Kolejna placówka edukacyjna jest w trakcie sporych zmian. Przedszkole nr 50 przy ul. Dyrekcyjnej stanie się nowocześniejsze, bezpieczniejsze i w większym stopniu przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Remont ruszył kilka miesięcy temu, a zakończyć ma się w II kwartale 2023 roku.

Przedszkole w trakcie remontu

Budynek przedszkolny, znajdujący się na osiedlu Huby, od dawna wymagał renowacji. Lata świetności miał już za sobą.

Przetarg na remont przedszkola pojawił się w kwietniu br. roku. Na początku czerwca wybrany został wykonawca, firma ARPET z Wrocławia. W wakacje natomiast rozpoczęła się przebudowa i remont placówki. Przystąpiono do prac rozbiórkowych i demontażowych. Obecnie trwa kompleksowy remont i przebudowa węzłów sanitarnych i sal dzieci w części północnej budynku.

Powiększ obraz: Trwa remont i przebudowa Przedszkola nr 50 przy ul. Dyrekcyjnej fot. Zarząd Inwestycji Miejskich
Trwa remont i przebudowa Przedszkola nr 50 przy ul. Dyrekcyjnej

Przedszkole przejdzie sporo zmian. Placówka stanie się znacznie nowocześniejsza.

Zmienią się m.in. toalety - pojawi się przystosowana do osób z niepełnosprawnościami, wymienimy drzwi, parapety, zamontujemy elektryczne rolety i nowe instalacje elektryczne
Zarząd Inwestycji Miejskich

Gdy wszystkie prace remontowe zakończą się w części północnej, robotnicy przejdą do części południowej, w której wykonają te same czynności. Chodzi m.in. o wykonanie instalacji sanitarnej (w tym instalacji wodociągowej czy gazowej), roboty instalacyjne elektryczne i teletechniczne (w tym instalacji oświetlenia, gniazd czy uziemienia), a także zakup, dostawę i montaż wyposażenia węzłów sanitarnych i sal dzieci.

Koszt prac związanych z przebudową i remontem obiektu wynosi ponad 3 mln zł. Za roboty odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich. Placówka powinna być gotowa w II kwartale 2023 roku.

W czasie remontu przedszkole będzie otwarte. – Jedno skrzydło mamy odcięte i właśnie tam będzie funkcjonowało przedszkole, natomiast druga część jest remontowana osobno – mówi nam Małgorzata Boczek, dyrektor Przedszkola. Gdy rozpoczną się prace nad częścią południową, dzieci przejdą do wyremontowanego skrzydła.

Bogata historia placówki

Przedszkole nr 50 – „Mały Kolejarz” jest jednym z najstarszych we Wrocławiu. Utworzone zostało z inicjatywy Związków Zawodowych Kolejarzy we wrześniu 1946 roku. Pierwszy budynek przedszkola mieścił się przy ul. Gajowej 52. Do obecnego budynku przeniesiono się w 1950 roku.

Piętnaście lat później rozpoczęto remont kapitalny całego obiektu, który trwał trzy lata. Obecnie przedszkole jest jednym z największych we Wrocławiu. Uczęszcza do niego 300 dzieci, podzielonych na 12 oddziałów. Remontowany budynek jest wolnostojący i posiada 3 piętra.