wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Duże przedszkole dla 240 dzieci powstanie tuż pod Wrocławiem. Trwa rekrutacja. Przedszkole będzie publiczne

Pod Wrocławiem powstaje duże przedszkole publiczne, zdjęcie ilustracyjne www.wroclaw.pl
Pod Wrocławiem powstaje duże przedszkole publiczne, zdjęcie ilustracyjne

Pod Wrocławiem, w Biskupicach Podgórnych powstaje „Ul” – ogólnodostępne, przedszkole publiczne dla 240 dzieci. Trwa rekrutacja dzieci do przedszkola, które rozpocznie działalność 1 września 2022 r. Poszukiwani są też nauczyciele wychowania przedszkolnego. Placówka jest jedną z inwestycji koreańskiego koncernu LG Energy Solution Wrocław.

Reklama

Przedszkole Ul w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia

LG Energy Solution Wrocław jest jednym z największym inwestorów i pracodawców na Dolnym Śląsku. W parku technologicznym zajmującym powierzchnię ponad 100 hektarów, pracuje ok. 10 tys. osób z całego województwa dolnośląskiego. Teraz firma otwiera publiczne, ogólnodostępne Przedszkole „Ul”.

Priorytetem LG Energy Solution Wrocław są pracownicy. Na ich potrzeby staramy się odpowiadać wszechstronnie: oprócz oferowania benefitów pracowniczych, takich jak opieka medyczna zapewniona m.in. przez przyzakładową placówkę medyczną Medicover, szkolenia, ubezpieczenia i świadczenia socjalne, inicjujemy projekty, które przyczyniają się do zwiększania dobrostanu zespołu. Jedną z takich inicjatyw jest budowa przedszkola, do którego mogą uczęszczać zarówno dzieci pracowników LG Energy Solution Wrocław, jak i spółek siostrzanych oraz mieszkańców Wrocławia i okolic
Sukwon Choi prezes LG Energy Solution Wrocław

Przedszkole Ul w Biskupicach Podgórnych: zasady i wartości w nauczaniu

Nazwa przedszkola „Ul” – jest nieprzypadkowa. Przedstawiciele LG Energy Solution Wrocław podkreślają” – Tak jak pszczoły w ulu budują wyjątkową społeczność, której zasady opierają się na szacunku, pomocy, wzajemnej współpracy, trosce i potrzebie współdziałania, tak przedszkolna kadra razem z LG Energy Solution Wrocław chce współtowarzyszyć dzieciom w kształtowaniu postaw prospołecznych, budowaniu dobrych relacji miedzy rówieśnikami, nabywaniu prawidłowych nawyków oraz rozwijaniu pasji i talentów – napisano w informacji o otwarciu przedszkola.

– Łącząc pasję do wychowywania dzieci i młodzieży w duchu otwartości, wzajemnego szacunku i życzliwości, na których bazują również Rodzicielstwo Bliskości, Porozumienie bez Przemocy i Pozytywna Dyscyplina oraz uwzględniając naturalną potrzebę dzieci do ruchu i ich zamiłowanie do kontaktu z naturą, postanowiliśmy stworzyć przestrzeń dla najmłodszych, która spaja ze sobą te wartości – wyjaśnia Monika Woźnica, reprezentująca organ prowadzący placówki.

Publiczne Przedszkole Ul w Biskupicach Podgórnych: opłaty i rekrutacja

Do Publicznego Przedszkola Ul w Biskupicach Podgórnych będzie mogło chodzić w 12 grupach 240 dzieci. Przedszkole będzie miało dużą aulę, wykorzystywaną m.in. na zajęcia gimnastyczne i rytmiczne. Joanna Polańska, dyr. Publicznego Przedszkola Ul. Informuje, że obecnie trwa rekrutacja i są jeszcze wolne miejsca. Przedszkole Ul będzie publiczne, a to dla rodziców oznacza bezpłatny pobyt dziecka i dofinansowanie z subwencji oświatowej.

– Pierwsze pięć godzin pobytu dziecka w naszym przedszkolu, od godziny 8.30 do 13.30 będzie bezpłatne. Kolejne godziny będą za 1 zł – informuje Joanna Polańska, dyr. Publicznego Przedszkola Ul.

Operator placówki oraz LG Energy Solution Wrocław zapraszają wszystkie dzieci – pracowników spółki, ale także innych oddziałów LG znajdujących się w Biskupicach Podgórnych oraz mieszkańców Wrocławia i okolic. Przedszkole przyjmuje dzieci w wieku od 2,5 roku – rekrutacja jest całoroczna, dlatego jeśli dziecko osiągnie ten wiek w trakcie roku szkolnego, rodzice mogą zarezerwować mu miejsce już teraz. Oficjalne otwarcie placówki planowane jest na 1 września 2022 roku.

Praca w Publicznym Przedszkolu Ul. Poszukiwani nauczyciele wychowania przedszkolnego

Placówka poszukuje nauczycieli wychowania przedszkolnego, którzy dołączą do kadry nowego Publicznego Przedszkola Ul w Biskupicach Podgórnych koło Wrocławia.

Osoby zainteresowane powinny przesłać CV na adres mailowy: biuro[at]przedszkole-ul.pl i skontaktować się telefonicznie, w celu umówienia spotkania: 730 703 323. 

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama