3. Wiadomości z regionu
  4. Producent sprzętu gastronomicznego Soda Pluss inwestuje w gminie Miękinia
Jerzy Pyka, prezes Soda Pluss, Przemysław Bożek, prezes LSSE, (na zdjęciu w owalu). materiały prasowe LSSE

Producent sprzętu gastronomicznego – firma Soda Pluss, wybuduje na terenie gminy Miękinia halę produkcyjną. Inwestycja warta ponad 5,3 mln zł zostanie zrealizowana dzięki wsparciu Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Firma Soda Pluss wybuduje w Krępicach w gminie Miękinia halę produkcyjną. Powstawać w niej będą m.in. metalowe meble i ciągi gastronomiczne.

Nowa droga doświadczonej firmy

Soda Pluss rozpoczęła działalność w 2003 r. jako importer gotowych urządzeń gastronomicznych z obszaru Azji Południowo-Wschodniej i państw Unii Europejskiej. Problemy logistyczne w pierwszym okresie pandemii koronawirusa, uniemożliwiające import sprzętu spoza Unii Europejskiej stały się jednak pretekstem do fundamentalnej zmiany działalności biznesowej: firma zaczęła produkcję własnych urządzeń gastronomicznych.

Głównym celem najnowszej inwestycji jest rozbudowa istniejącego przedsiębiorstwa w Krępicach oraz wzrost konkurencyjności i innowacyjności firmy poprzez wdrożenie do produkcji szeregu nowoczesnych grzewczych urządzeń gastronomicznych, wykorzystujących technologię mikrofalową oraz zjawisko podczerwieni.

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to przestrzeń do rozwoju dla firm z różnych branż. Dominującym sektorem jest automotive, ale bardzo się cieszymy, że coraz chętniej dołączają do nas przedsiębiorstwa spożywcze czy gastronomiczne. Soda Pluss to rodzinna spółka, która kładzie nacisk na efektywną dystrybucję poprzez sprawdzonych dostawców sprzętu gastronomicznego, będąc pomocnym, elastycznym, a także wiarygodnym partnerem.
Przemysław Bożek, prezes Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej

Hybrydowy grill

Przedsiębiorstwo zamierza specjalizować się w produkcji hybrydowych oporowo-mikrofalowych urządzeń do podgrzewania posiłków. Nowym produktem będzie m.in. hybrydowy grill do kanapek Panini.

Powiększ obraz: Jerzy Pyka, prezes Soda Pluss, Przemysław Bożek, prezes LSSE, materiały prasowe LSSE
Jerzy Pyka, prezes Soda Pluss, Przemysław Bożek, prezes LSSE,

Nasze produkty są niespotykanymi nigdzie indziej, unikatowymi urządzeniami gastronomicznymi, które zachwycają możliwościami oraz zawsze niską ceną.
Jerzy Pyka, prezes Soda Pluss

W wyniku realizacji inwestycji technologicznej, firma planuje wzrost zatrudnienia, komercjalizacji wyników własnych oraz wdrożenie rozwiązań proekologicznych, przyczyniających się m.in. do redukcji CO2 i obniżenia zużycia energii.

Źródło: materiały prasowe