4. Prezydent Wrocławia: nie będzie wysokiej zabudowy przy Bonczyka
Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk podczas rozmowy z dziennikarką Radia Zet, zdjęcie ilustracyjne Tomasz Hołod

Jacek Sutryk rozstrzygnął o sposobie rozpatrzenia uwag do opracowywanego miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulicy Bonczyka. Tak jak zapowiadał już kilka tygodni temu, przychylił się do opinii mieszkańców osiedla Polanka. W miejscu przychodni nie będzie mógł powstać wysoki blok mieszkalny, który planował inwestor – informuje Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego Wrocławia.

– Słuchamy głosu mieszkańców i rozumiemy ich stanowisko. Zależy nam na komfortowych osiedlach, gdzie wszyscy będą dobrze się czuli – wyjaśnia Jacek Sutryk.

Dotychczasowy projekt planu zakładał, że w miejscu przychodni potencjalny inwestor będzie mógł wybudować blok mieszkalny z obowiązkową przychodnią w parterze nowego obiektu. Przeciw takim założeniom planu byli mieszkańcy Polanki.

Decyzja prezydenta sprawia, że po wprowadzeniu korekt do projektu, możliwa będzie przebudowa obecnie istniejącej przychodni, ale budynek będzie musiał mieć podobną wysokość do obecnego. Jego obowiązującym przeznaczeniem będą wyłącznie usługi zdrowia i usługi im towarzyszące.

Źródło: Urząd Miejski Wrocławia