wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Premiery kinowe od 29 marca

Kadr z filmu „W domu innego”

W tym tygodniu dosłownie wysyp premier – od hitu Disneyowskiego, czyli „Dumbo” poprzez polski brylancik realizatorski „Wilkołaka”, brytyjskiego „Białego kruka”, czy klimatyczny „W domu innego” po przewrotną „Przedszkolankę”, dokument o samotnej wspinaczce po pionowej skale „Free Solo” i fabularyzowany dokument poświęcony świętej siostrze Faustynie Kowalskiej „Miłość i miłosierdzie”.

Reklama
  • Dumbo

Dumbo 3D (dubbing)

Termin od 29 marca 2019 do 4 kwietnia 2019

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Słynna animacja Disneya, tym razem w wersji aktorskiej i z uwzględnieniem reżyserskiego kunsztu Tima Burtona. Przenosimy się do cyrkowej rzeczywistości, gdzie urodził się właśnie mały słonik z dużymi uszami. Cyrk nie generuje zysków, więc właściciel liczy na małego zwierzaka, a kiedy okazuje się, że Dumbo potrafi latać, interes zaczyna się kręcić nadspodziewanie dobrze. Rzecz w tym, że słonik jest zasłoną dymną brudnego interesu, dobrze więc, że znajdą się ci, którzy będą chcieli uratować dłuchouchego.

  • Free Solo: ekstremalna wspinaczka

Free Solo

Inne
Termin od 28 marca 2019 do 1 kwietnia 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Dokument o Aleksie Honnoldzie, który podjął samotną wspinaczkę na słynną formację skalną El Capitan (wysokość 2300 m) w amerykańskim parku narodowym Yosemite. Honnold zdecydował się wspinać do góry bez zabezpieczenia po niemal pionowej ścianie skalnej. „Free Solo” to film dokumentujący jego przygotowania, obawy, lęk rodziny i wreszcie wielki sukces, bo jako pierwszy dokonał niemożliwego.

  • Przedszkolanka

Przedszkolanka

Termin od 29 marca 2019 do 4 kwietnia 2019

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Co zrobić, kiedy jest się przedszkolanką świadomą geniuszu literackiego swojego wychowanka, którego jednak nie dostrzegają jego rodzice? Można dziecko...porwać i edukować na profesjonalnym poziomie, jak czyni tytułowa bohaterka grana przez Maggie Gyllenhaal. Przewrotny, śmieszno-straszny film o tym, jak samotność, ale i niezrealizowane pasje dają impuls do dziwnych reakcji. Plus świetna rola Gyllenhaal.  

  • W domu innego

W domu innego

Dramat / Wojenny
Termin od 29 marca 2019 do 4 kwietnia 2019

Miejsce Dolnośląskie Centrum Filmowe (DCF)

Zobacz

Historia z powojennych Niemiec, zima 1946 roku, w Hamburgu wciąż trwa usuwanie gruzów i odnajdywanie zmarłych. W mieście brytyjski Lewis, pułkownik nadzoruje prace odbudowy, a jego żona Rachael przyjeżdża do dawno niewidzianego męża. Zamieszkują w domu zamożnego Niemca, któremu pułkownik pozwolił tam zostać razem z córką. Z czasem między Rachael a znienawidzonym niemieckim właścicielem domostwa rodzi się nić sympatii.

  • Wilkołak

Wilkołak

Termin od 29 marca 2019 do 4 kwietnia 2019

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Wbrew tytułowi nie mamy tu wyimagowanych stworów. Horror bierze się z ludzkiego okrucieństwa i wojny. Reżyser Adrian Panek odebrał za „Wilkołaka” nagrodę za reżyserię w Gdyni, więc wyjątkowo prestiżowy laur. I zasłużony. Historia pół-dzikich dzieci, które wyzwolono z obozu Gross-Rosen, a zajęła się nimi była więźniarka, jest wstrząsająca, bo wiele podobnych scenariuszy pisało życie. Grupka młodzieży zamieszkuje tymczasowo w opuszczonym pałacu, ale z okolicznych lasów atakują też porzucone przez esesmanów wygłodniałe psy. Mocny, znakomicie zrealizowany film.

  • Biały kruk

Biały kruk

Dramat / Inne
Termin od 29 marca 2019 do 4 kwietnia 2019

Miejsce OH Kino Wrocław

Zobacz

Ralph Fiennes ponownie po dwóch stronach kamery – jako reżyser filmu o wybitnym tancerzu baletu – Rudolfie Nuriejewie i jednocześnie w roli Aleksandra Iwanowicza Puszkina, legendarnego profesora w Leningradzkiej Szkole Choreograficznej im. Kirowa. A brytyjski twórca przybliża nam historię z początków wielkiej kariery Rudolfa Nuriejewa (w tej roli tancerz Oleg Iwenko), czyli jego brawurowej, wielkiej ucieczki na Zachód, którą lata później powtórzył Michaił Barysznikow. Czeka nas pokaz KGB-owskiej indoktrynacji, ale też sporo naprawdę pięknych baletowych scen.

  • Miłość i miłosierdzie

Miłość i Miłosierdzie

Dokument / Inne
Termin od 28 marca 2019 do 4 kwietnia 2019

Miejsce Multikino Wrocław Pasaż Grunwaldzki

Zobacz

„22 lutego 1931 r. wieczorem, kiedy byłam w celi, ujrzałam Pana Jezusa ubranego w szacie białej. Jedna ręka wzniesiona do błogosławieństwa, a druga dotykała szaty na piersiach. Z uchylenia szaty na piersiach wychodziły dwa wielkie promienie, jeden czerwony, a drugi blady” – tak siostra Faustyna Kowalska, późniejsza święta, opisywała moment objawienia, którego pokłosiem stał się obraz Bożego Miłosierdzia. W filmie, fabularyzowanym dokumencie, poznamy wiele nowych faktów i dokumentów dotyczących spraw Bożego Miłosierdzia.

  • Ogród rodzinny. Dezerter

Ogród rodzinny. Dezerter

Dramat / Inne
Termin od 29 marca 2019 do 4 kwietnia 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Druga część trylogii „Ogród rodzinny”. Akcja pierwszej – „Przyjaciel” toczyła się w Pradze podczas II wojny światowej. Tym razem śledzimy losy rodziny tuż po wojnie, w 1947. Do domu wraca z obozu Otto i postanawia wznowić działalność salonu fryzjerskiego. Biznes się rozwija, ale krótko, bo jeden z pracowników, komunista, robi wszystko, by na mocy nowych przepisów przejąć salon. Rodzina zostaje zmuszona do radykalnych kroków.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama