wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 27°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Premiery kinowe od 17 maja

Kadr z filmu „Tolkien”, filmowej biografii pisarza i profesora

W tym tygodniu do kin wchodzi nowa (już trzecia) odsłona przygód walecznego Johna Wicka, biografia JRR Tolkiena, francuskia komedia i film o tańcu, a także świetna produkcja dla młodzieży o dwojgu zbuntowanych dzieciakach.

Reklama
  • John Wick 3

John Wick 3

Thriller / Sensacyjny
Termin od 16 maja 2019 do 23 maja 2019

Miejsce Cinema City Korona

Zobacz

Keanu Reeves, który się nie starzeje od lat, scenariusz, który wyglądał na błahy, a okazało się, że producentom i aktorom udało się stworzyć nową jakość filmów akcji, mrożące krew w żyłach sceny pościgów motocyklowych (bo Kijanka to zapalony fan motocykli i współwłaściciel jednej z manufaktur, w której projektuje się i wykonuje jednośladowe maszyny). Trzecia część przygód Johna Wicka, zabójcy, ale też zapalonego fana psów, który zamordował o jednego wysoko postawionego człowieka za dużo i musi się ewakuować z Nowego Jorku. 

  • Tolkien

Tolkien

Dramat / Obyczajowy
Termin od 17 maja 2019 do 23 maja 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Filmowa biografia słynnego pisarza i akademika, autora „Władcy pierścienia” i wielu innych książek, dla których JRR Tolkien wynalazł nowy świat i język. Fani ruszą pewnie tłumnie do kin, ale jest też małe „ale”. Wielu krytyków gani twórców nowego filmu za małe wyrafinowanie i przekonuje, że obraz nie przypadłby Tolkienowi do gustu. Niemniej, dla części widowni przybliży niezwykłe początki kariery znakomitego i uwielbianego na całym świecie pisarza.

  • Podwójne życie

Podwójne życie

Komedia / Inne
Termin od 17 maja 2019 do 23 maja 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Olivier Assayas, który ostatnio zachwycał świetną, nieco mroczną „Stylistką” z Kristen Stewart, tym razem nakręcił pogodny film obyczajowy o małżeństwach, zdradach, życiu codziennym i literackiej fikcji, jaka czasem wydaje się bardziej prawdziwa niż rzeczywistość. Trochę w tym kinie klimatu Woody'ego Allena, ale historia jest lżej, z francuska, opowiedziana. Wśród atutów Juliette Binoche i Guillaume Canet, chyba że ktoś nie przepada za (pozornie) beztroskim życiem nad Sekwaną. 

  • Let's Dance

Let's Dance

Termin od 17 maja 2019 do 23 maja 2019

Miejsce Cinema City Wroclavia

Zobacz

Dynamiczny francuski film o wyznawcach hop-hopu, miłości do tańca, potrzebie wyrażenia samego siebie i bakcylu rywalizacji. Akcja rozgrywa się, i to jest super, w Paryżu, a tutaj odbywa się ważny konkurs hip-hopowy. Przygotowuje się do niego zarówno Joseph, główny bohater, jak i jego dziewczyna Emma. Wprawdzie obsada uczestników konkursu znacząco się w trakcie filmu zmieni, bo też i postaci będą przeżywały własne małe dramaty, ale w efekcie obejrzymy niesamowite widowisko taneczne. I dla tych, którzy lubią w tańcu nieskrępowany niczym feeling, jak i tych, którzy szanują i lubią zasady, jakie rządzą m.in. baletem klasycznym. 

  • Łowcy czarownic

Łowcy czarownic

Termin od 17 maja 2019 do 23 maja 2019

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Kolejna świetna produkcja europejska (Macedonia z Serbią) dla młodzieży, która, szczęśliwie, nie przypomina odrealnionych często kasowych hollywoodzkich filmów. To historia dwojga dorastających dzieciaków, którzy nie są do końca akceptowani przez rówieśników. Jovan ma problemy z chodzeniem i intensywnie się rehabilituje, trudno mu też chwilami zaakceptować ograniczenia, jakie narzuca choroba. Poznana dopiero Milica jest odważną i pomysłową dziewczyną, która nie da się zastraszyć, ma natomiast pomysł na to, jak sprawić, by życie było ciekawsze. Wspólnie staną się zgraną drużyną.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama