4. Poznaj miejsca pełne ciekawych historii. W lipcowe soboty bezpłatne spacery z Wroclavią

Redakcja www.wroclaw.pl,

W cztery lipcowe soboty Wroclavia zaprasza na bezpłatne spacery z przewodnikami. Trasy zwiedzania obejmują kilka turystycznych miejsc, ale w dużej mierze koncentrują się na miejscach nieodkrytych, pełnych ciekawych historii. Sprawdźcie program i propozycję zwiedzania.

Trzonolinowiec, „Zimna Wojna” i kryminalne zagadki

Na czym polega architektoniczny fenomen Trzonolinowca? Gdzie znajdują się miejsca z kadrów „Zimnej Wojny” Pawlikowskiego? Jak trudno odszukać wyjątkowy kościół ukryty na Hubach? I które lokacje związane są z kryminalnymi zagadkami stolicy Dolnego Śląska? To tylko kilka pytań, na które odpowiedzi poznamy podczas wakacyjnych spacerów organizowanych przez Wroclavię.

Spacery to okazja do poznania miasta z innej strony

Trasy zwiedzania obejmują kilka słynnych, turystycznych miejsc, ale w dużej mierze koncentrują się na miejscach nieodkrytych, pełnych ciekawych historii. Będą to m.in. okolice ulicy Piłsudskiego, nasypu kolejowego, Dworca Świebodzkiego, dzielnica Huby czy słynny „Trójkąt”.

Przewodnikiem będzie Maciej Maliński – certyfikowany przewodnik, historyk i prawdziwy pasjonat miasta, który specjalnie dla uczestników projektu spacerowego Wroclavii, stworzył wyjątkowe trasy.

– W niedalekim sąsiedztwie centrum handlowego znajduje się wiele ciekawych i wartościowych miejsc, których historię i specyfikę chcielibyśmy przybliżyć mieszkańcom oraz osobom odwiedzającym Wrocław. Jako centrum handlowe zlokalizowane w sercu naszego miasta wykorzystujemy swój potencjał miejsca spotkań i integracji – mówi Małgorzata Woźniak, dyrektorka Wroclavii.

Przewidywany czas trwania wycieczki to około 2 godziny. Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny i nie wymaga zapisów.

Warto na miejscu pojawić się 15 minut przed planowanym czasem rozpoczęcia spaceru.

Pogoda na drugi weekend lipca 2022 we Wrocławiu

Sobota, 9 lipca zapowiada się nieco bardziej pochmurna niż piątek, choć wciąż będzie ciepło. Termometry po południu wskażą 22 stopnie C. Opady deszczu możliwe są przede wszystkim nad ranem. W niedzielę, 10 lipca lekkie zachmurzenie. Ochłodzi się - będzie maksymalnie 18 stopni C.

patronat www.wroclw.pl