4. Pożar w komendzie wojewódzkiej policji przy Podwalu we Wrocławiu. Paliło się laboratorium
Na zdjęciu: strażak interweniujący 19 grudnia przy pożarze w komendzie policji we Wrocławiu Konrad Pluciński

We wtorek, 20 grudnia, dzień po pożarze w komendzie policji przy Podwalu wiadomo, że paliło się tam laboratorium kryminalistyczne. Z budynku ewakuowano ponad 580 osób. Straż wysłała na miejsce kilkanaście zastępów. W sprawozdaniu czytamy, że z okien wydobywał się gęsty dym, dlatego konieczne było użycie kamery termowizyjnej. Na szczęście nie było rannych ani ofiar.

Pożar w Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu (ul. Podwale 31) wybuchł w poniedziałek, 19 grudnia. Dzisiaj policja informuje, że w laboratorium kryminalistycznym paliły się drewniane elementy infrastruktury technicznej. Pomieszczenie było zadymione.

— W związku z tym kierownictwo zarządziło ewakuację i wszyscy pracownicy oraz policjanci opuścili budynek — mówi aspirant Aleksandra Pieprzycka z KPW we Wrocławiu. Łącznie ewakuowano ponad 580 osób.

Pożar w komendzie przy Podwalu gasiło 14 zastępów

Straż pożarna wysłała do pożaru 14 zastępów. „Z okien piwnicy wydobywał się gęsty dym. Sprawiono jedną linię gaśniczą do pomieszczenia laboratorium, gdzie przy wykorzystaniu kamery termowizyjnej odnaleziono źródło pożaru” — czytamy w sprawozdaniu młodszej aspirant Kamili Bokwy z komendy miejskiej straży pożarnej.

Po ugaszeniu ognia strażacy przewietrzyli budynek, a następnie sprawdzili go detektorem wielogazowym w celu wykluczenia obecności tlenku węgla.

Policja informuje, że pomieszczenie, w którym był ogień, uległo zniszczeniu i nie nadaje się do użytku. Policjanci ustalają obecnie wszystkie okoliczności pożaru w komendzie.