wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Inwestycje
  4. Nowy wieżowiec od dewelopera z Wrocławia

Archicom zapowiada inwestycję mieszkaniową Powstańców 7D i pokazuje pierwsze wizualizacje. Tym samym debiutuje w mieście z marką Archicom Collection (premium). Będą tam m.in. prywatna kolekcja sztuki i dwupoziomowe apartamenty.

Reklama

Archicom, deweloper wywodzący się z Wrocławia, główną siedzibę ma przy ul. Powstańców Śląskich. Po sąsiedzku – na działce pomiędzy hotelem Novotel a przystankiem Zaolziańska – wybuduje 17-piętrowy budynek o nazwie (odpowiadającej adresowi) Powstańców 7D.

Najciekawszy wydaje się pomysł prywatnej kolekcji sztuki w budynku. Inwestorzy zapowiadają dzieła artystów ze światowej półki. Po raz pierwszy zrobili to w Warszawie, gdzie w Apartamentach M7 wyeksponowali fotografie Helmuta Newtona, który specjalizował się w modzie i zasłynął przede wszystkim z kobiecych aktów. Deweloper na tym etapie nie zdradza, jaką sztukę wprowadzi do wieżowca we Wrocławiu.

Będzie serpentynit i będzie ekskluzywnie?

O Powstańców 7D inwestor podaje garstkę informacji:

  • dwupoziomowe apartamenty do 185 metrów kwadratowych na wysokich piętrach;
  • tarasy;
  • lobby z recepcją częściowo wyłożone kamieniem z Dolnego Śląska – serpentynitem;
  • materiały na elewacjach to szkliwiona płytka klinkierowa, panele koloru miedzi, szkło.

Projekt powstał w studio SAO Architecture w Krakowie, natomiast wewnętrzne części wspólne są autorstwa zespołu wrocławskiej pracowni CUDO.

Słowa szefa firmy o lokalizacji, nawiązujące do prestiżu dawnego Przedmieścia Południowego, a także sygnowanie inwestycji nową marką premium (Archicom Collection), sugerują, że przy Powstańców Śląskich będzie luksusowo.

Ta dzielnica ma swoją magię, wyjątkową energię, nie przypadkiem była wybierana przez najbogatszych mieszkańców Wrocławia od połowy XIX wieku. Tu przed wojną zachwycały wspaniałe kamienice z eleganckimi elewacjami i ogrodami.
Dawid Wrona

Budowa zacznie się w czwartym kwartale 2024 roku.

Źródło: materiały prasowe

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl