wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Ponad 500 firm weźmie udział w Biegu Firmowym i FRRuuu - Rowerowej Grze Miejskiej! Zapisy trwają
Na zdjęciu start Biegu Firmowego z udziałem setek zawodników materiały organizatora
Na zdjęciu start Biegu Firmowego z udziałem setek zawodników

Trwają zapisy do charytatywnego Biegu Firmowego oraz Rowerowej Gry Miejskiej FRRuuu. Wydarzenia zaplanowano na maj i wrzesień, ale już wiadomo, że wezmą w nich udział setki firm.

Reklama

Bieg Firmowy we Wrocławiu organizowany jest już po raz 11.  To charytatywna sztafeta biegowa dla pracowników firm, w której każdy zawodnik pięciosobowej drużyny, ma do pokonania dystans 5 km w szczytnym celu.

Pomoc dla  12. małych bohaterów Fundacji Everest!

Dla wielu wrocławskich przedsiębiorstw, udział w wydarzeniu to już tradycja. W 2022 roku w biegu wystartowało blisko 12 tysięcy zawodników z ponad 520 firm z całej Polski.  Część we Wrocławiu, a część zwykle dołącza do wydarzenia z dowolnego miejsca na świecie, korzystając z aplikacji.

Celem charytatywnej sztafety jest pomoc podopiecznym Fundacji Everest - w tym roku to aż dwanaścioro dzieci z niepełnosprawnościami, które znajdują się w trudnej sytuacji materialnej i ich jedyną szansą na poprawę zdrowia i jakości życia jest kosztowna, intensywna rehabilitacja oraz leczenie.

Galeria zdjęć

Intencją pomysłodawców wydarzenia jest także integracja środowiska biznesowego i promocja zdrowego trybu życia wśród pracowników.

Już dzisiaj udział w biegu zadeklarowało prawie 150 firm. Sponsorem głównym wydarzenia jest Hasco-Lek z Grupy Hasco. Duże znaczenie ma również wsparcie firm: 3M, Boehringer Ingelheim, Collins Aerospace Wrocław, Garmin Wrocław, Frisco, Multisport czy MPWiK #PijKranówkę.

Organizatorzy Biegu Firmowego zwracają uwagę na proekologiczny aspekt imprezy. Zawody spełniają założenia eko i less-waste dzięki nowemu pakietowi GREEN RUN. Uczestnicy pobiegną w koszulkach z materiałów przyjaznych środowisku, a za każdego uczestnika z tym pakietem, zostanie posadzone drzewo.

Wydarzenie jest przyjazne rodzinom z dziećmi. Zgodnie z wieloletnią tradycją w programie imprezy jest Bieg Krasnala we Wrocławiu, czyli krótki bieg dla dzieci, z którego cały dochód zostanie przekazany na podopiecznych Fundacji Everest.

Nie zatrzymuj się po Biegu. Wsiądź na rower we FRRuuu!

Równolegle trwają zapisy do trzeciej edycji FRRuuu - największej w Polsce integracyjnej imprezy rowerowej dla pracowników firm. Gra miejska pozwala na aktywizację zespołów firmowych w eko-integracji, gdyż za każdego uczestnika, posadzone będzie jedno drzewo. Gra miejska to jednodniowy event, w którym drużyny mają do pokonania trasę liczącą 25. Km pełną wyzwań i zadań.

Efektem dotychczasowych FRRuuu jest aż 2600 posadzonych drzew. FRRuuu zaplanowano w dwóch miastach w Polsce:

  • 09.2023 r. - we Wrocławiu;
  • 09.2023 r. - w Warszawie.

Jak dołączyć do Biegu Firmowego i FRRuuu?

Zapisz drużyny firmowe! Bilety w cenie regularnej znajdziesz na www.biegfirmowy.pl i www.rajdrowerowy.pl.

Ilość miejsc jest ograniczona! Po wyczerpaniu puli regularnej, ceny ulegną zmianie.

Źródło: materiały prasowe

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl