4. Na Dolnym Śląsku Bony Turystyczne najchętniej są wykorzystywane we wrocławskim zoo
Wrocławskie ZOO jest najchętniej odwiedzaną dolnośląską atrakcją turystyczną dzięki Polskim Bonom Turystycznym. ZOO Wrocław

Odwiedziny we wrocławskim zoo, spacery z przewodnikiem po mieście, wycieczki statkiem oraz odwiedziny w Hydropolis i Kolejkowie to najchętniej wybierane atrakcje turystyczne Dolnego Śląska wśród osób płacących Polskim Bonem Turystycznym. Warto pamiętać, że na jego wykorzystanie jest czas jedynie do 31 marca 2023 r.

Według danych podanych przez Dolnośląską Organizację Turystyczną liczba dzieci, którym w naszym regionie przysługuje Polski Bon Turystyczny wynosi blisko 509 tys. Do końca stycznia 2023 r. mieszkańcy województwa dolnośląskiego zrealizowali płatności bonem na kwotę ponad 206,3 mln zł. Jednak program wciąż trwa do 31 marca br. Według danych z końca stycznia szacuje się, że mieszkańcy Dolnego Śląska mogą wykorzystać jeszcze ponad 55 mln zł dostępnych w bonach.

Apelujemy do wszystkich, którzy mają jeszcze Bony Turystyczne, ale wykorzystali je właśnie w te ferie. To jest teraz najlepszy moment, aby to zrobić. Można je wykorzystać do końca marca i już wiemy, że ten termin nie będzie przedłużony. Tymczasem w budżetach Dolnoślązaków pozostało jeszcze ponad 55 mln zł, które można przeznaczyć na skorzystanie właśnie z dolnośląskich atrakcji turystycznych. Serdecznie do tego zachęcamy.
Adam Zawada, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej

Wrocław odwiedzany najchętniej

Jak pokazują dane Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej w dotychczasowym wykorzystaniu Bonów Turystycznych przoduje stolica regionu.

Większość turystów przyjeżdża właśnie do Wrocławia. Są to głównie pobyty trzydniowe w hotelach o standardzie trzygwiazdkowym. Największą popularnością cieszy się tu wrocławskie ZOO. Często wybierane były też wycieczki statkiem oraz spacery z przewodnikiem po mieście. To wieki sukces, bo całe rodziny bardzo chętnie wędrowały po mieście np. szlakiem wrocławskich krasnali, poznając przy okazji historię miasta, co niewątpliwie jest czymś bardzo wartościowym. Do najczęściej wybieranych atrakcji należały także Hydropolis i Kolejkowo. Co nas bardzo cieszy, chętnie kupowane są także pobyty jednodniowe, gdzie odwiedzający korzystają z wielu atrakcji, ale bez noclegów. Z kolei, jeśli chodzi o pozostały obszar Dolnego Śląska, to największą popularnością cieszyły się pakiety, w których znalazły się warsztaty ceramiczne w Bolesławcu.
Jagienka Świetlik-Prus, prezes Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej sp. z o.o.

Ponad 2 tys. dolnośląskich miejsc, gdzie można wykorzystać Bon Turystyczny

Dolny Śląsk jest piątym województwem w Polsce, jeśli chodzi o wykorzystanie Polskich Bonów Turystycznych i jeśli chodzi o podmioty, które zostały uprawnione, aby przyjmować płatności tw ten sposób.

W tej chwili jest do tego uprawnionych 2100 podmiotów. W naszym regionie prawie 217 mln zł zostało wydatkowanych przez turystów w tutejszych obiektach. Trzeba jednak pamiętać, że aby skorzystać jeszcze z Bonu Turystycznego, do końca marca trzeba zapłacić za wybrane atrakcje turystyczne. Nawet jeśli w planie jest skorzystanie z nich później np. w maju, kwietniu lub czerwcu. Warunkiem jest jednak zakończenie całej procedury do końca przyszłego miesiąca. Szkoda by było, żeby rodziny, które jeszcze mają niewykorzystane bony, straciły te środki. Warto je wykorzystać w nadchodzące ferie i razem z dziećmi pozwiedzać Dolny Śląsk. Jest w czym wybierać, bo można nie tylko wybrać się na narty, ale do wyboru jest też mnóstwo innych atrakcji. Wśród nich są półkolonie, warsztaty, różnego rodzaju zajęcia w muzeach czy centrach informacji, a także zajęcia rodzinne przygotowane np. przez Karkonoski Park Narodowy. Wszystko po to, aby te ferie spędzić aktywnie.
Jagienka Prus - Świetlik

Polski Bon Turystyczny przyznawany był na każde dziecko w wysokości 500 zł. Dolnośląska Organizacja Turystyczna na specjalnej stronie realizuje sprzedaż pakietów zawierających usługi turystyczne, które samodzielnie nie mogą być kupowane za pomocą bonu. Należy do nich m.in. wrocławskie zoo czy Hydropolis.