4. Polinka to jedna z największych atrakcji Wrocławia. Zobacz, jak wygląda miasto z jej pokładu (ZDJĘCIA)
Na zdjęciu widać kolej linową we Wrocławiu fot. Oleksandr Poliakovsky
Na zdjęciu widać kolej linową we Wrocławiu

Polinka to kolej linowa Politechniki Wrocławskiej, która łączy Kampus Główny Politechniki z Kampusem Na Grobli na drugim brzegu Odry. Kolej działa od 1 października 2013 i do dzisiaj służy nie tylko studentom i pracownikom uczelni, ale przede wszystkim stała się wielką atrakcją turystyczną Wrocławia. Zobaczcie, jak wygląda nasze miasto z jej perspektywy.

- Obecnie nad Odrą kursują dwa wagoniki. Z jednego brzegu na drugi przedostaniemy się w niecałe trzy minuty. W ciągu godziny kolejką przejedzie nawet 370 pasażerów w każdym kierunku. Jednorazowo w wagoniku może się zmieścić 15 osób (10 miejsc siedzących i 5 stojących) - informuje Politechnika Wrocławska.

Przeczytaj, kiedy czynna jest wrocławska Polinka

• Od poniedziałku do piątku: od 7.00 do 21.00 (przerwa techniczna 13.30-14.00).
  • W weekendy i dni świąteczne kolej jest nieczynna.

- Mogą występować przerwy w kursowaniu Polinki związane z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi (burza, duże opady śniegu, silny wiatr, mgła). Co pół roku organizowane są badania techniczne – w tym czasie Polinka również jest nieczynna - informuje Politechnika.

Chcesz pojechać Polinką? Kup bilet!

Na Polinkę obowiązują specjalne bilety. Można je kupić we wszystkich biletomatach we Wrocławiu, wybierając opcję „Zakup innych biletów papierowych”, a następnie „Bilet jednorazowy na Kolej Linową Polinka”. Bilety wrocławskiego MPK nie są respektowane.

• Bilet jednorazowy kosztuje 4,6 zł.
  • Bilet ulgowy kosztuje 2,3 zł.

Uprawnieni do korzystania z biletów ulgowych są:

• Uczniowie.
  • Studenci innych uczelni.
  • Emeryci i renciści.
  • Osoby z niepełnosprawnościami.
  • Przewóz roweru jest możliwy po wykupieniu biletu ulgowego.
  • Przewóz zwierząt jest możliwy po wykupieniu biletu ulgowego.

Do bezpłatnej podróży uprawnieni są studenci, doktoranci i pracownicy Politechniki Wrocławskiej (posiadający ważną legitymację studencką lub pracowniczą), emeryci PWr, uczniowie Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego, dzieci do szóstego roku życia oraz opiekunowie osób z niepełnosprawnościami.

Zobacz zdjęcia z pokładu Polinki:

Źródło: Politechnika Wrocławska