wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 18:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Policja zatrzymała oszustkę poszukiwaną 4 listami gończymi. Wyłudziła 200 tys. zł
Radiowozy wrocławskiej policji, z lewej strony w kółku zbliżenie na dłonie zatrzymanej kobiety Oleksandr Poliakovsky/KMP Wrocław
Radiowozy wrocławskiej policji, z lewej strony w kółku zbliżenie na dłonie zatrzymanej kobiety

44-latka została zatrzymana przez wrocławską policję w jednym z warszawskich mieszkań, gdy wychodziła do pracy. Kobieta od dawna była poszukiwana aż czterema listami gończymi. Na koncie miała kilkadziesiąt oszustw. Posługując się fałszywymi dokumentami wyłudziła blisko 200 tys. zł, zaciągając kredyty i pożyczki od różnych instytucji finansowych. Sądy we Wrocławiu i Piszu skazały ją w sumie na 5 lat więzienia.

Reklama

Kobieta została zatrzymana przez policjantów z Zespołu ds. Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komisariatu Policji Wrocław-Rakowiec w jednym z mieszkań w Warszawie. Została zaskoczona, gdy wychodziła rano do pracy.

- 44-latka od dłuższego czasu ukrywała się przed wymiarem sprawiedliwości, często zmieniając miejsce pobytu i nie ujawniając nikomu swojej prawdziwej tożsamości. Została bowiem skazana czterema prawomocnymi wyrokami przez sądy we Wrocławiu oraz Piszu za kilkadziesiąt oszustw polegających na wyłudzeniu kredytów od wielu instytucji finansowych. Na podstawie zasądzonych wyroków 44-latka będzie musiała odbyć karę 5 lat więzienia.
Przemysław Ratajczyk KMP we Wrocławiu

Oszustka, posługując się sfałszowanymi dokumentami, m.in. potwierdzającymi jej tożsamość oraz osiągane zarobki, wyłudziła blisko 200 tysięcy złotych. Dodatkowo jest podejrzana w kilku innych sprawach dotyczących oszustw, wyłudzeń kredytów oraz kradzieży.

Zatrzymaną przewieziono do komisariatu na warszawskiej Białołęce. Później trafiła do aresztu śledczego.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl