wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

14°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 19:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Poland 100 Best Restaurants 2023. Ranking najlepszych restauracji. Ile widelców dostały lokale z Wrocławia?
Karol Sankowski, szef kuchni restauracji Przystań & Marina we Wrocławiu (trzyma w rękach ryby). materiały prasowe Przystań&Marina
Karol Sankowski, szef kuchni restauracji Przystań & Marina we Wrocławiu (trzyma w rękach ryby).

Za najważniejsze wyróżnienie, jakie można przyznać restauracji, uchodzą gwiazdki Michelin. Inne odznaczenia – widelce – daje przewodnik Poland 100 Best Restaurants. Na tegorocznej liście najlepszych jest sześć lokali z Wrocławia. Sprawdź, jakie i która restauracja okazała się najlepsza w Polsce.

Reklama

W tym roku przeszkoleni, anonimowi inspektorzy przewodnika Poland 100 Best Restaurants odwiedzili i ocenili 814 restauracje. Punkty przyznali za jakość i świeżość produktów, harmonijność menu, walory smakowe serwowanych dań, profesjonalizm i jakość obsługi, komfort i atmosferę pobytu oraz otoczenie i wnętrze restauracji. Oprócz oceny inspektorów przy szeregowaniu restauracji liczyły się m.in. opinie klientów, wyrażone w internecie w postaci ocen i recenzji.

Poland 100 Best Restaurants 2023. Lista najlepszych restauracji

Najlepszą restauracją w Polsce w 2023 roku według przewodnika jest Drukarnia Smaku Cristina w Zakopanem, gdzie szefem kuchni jest Karol Górka.

W finezyjnej formie serwowane są autorskie dania kuchni polskiej, wzbogacone o międzynarodowe inspiracje i ducha slow food. Podstawą są regionalne produkty, a sery, kiszonki, marynaty i pieczywo przygotowywane są na miejscu w przeszklonej kuchni. Na koneserów czekają tu wyszukane dania, m.in. ślimaki, przegrzebki, sezonowane steki i makaron z truflami. Na miejscu czuwa też doświadczony sommelier, odpowiedzialny za selekcję doskonałych win. Drukarnia Smaku Cristina jest numerem 1 na TripAdvisor w Zakopanem oraz została wyróżniona w prestiżowym, francuskim rankingu La Liste.
Poland 100 Best Restaurants

Widelce dla sześciu restauracji z Wrocławia

W Zakopanem jest także restauracja, która dostała tytuł najlepszej karczmy — Chata Zbójecka. Pozostałe lokale dostały nie tytuły, a widelce, których liczba świadczy o poziomie. W gronie wyróżnionych jest sześć restauracji z Wrocławia, ale żadna z nich nie dostała maksymalnej liczby pięciu widelców:

  • cztery widelce — Przystań & Marina (ul. Księcia Witolda 2),
  • trzy widelce – Acquario (ul. Heleny Modrzejewskiej 2),
  • dwa widelce – Martim (ul. Pomorska 1/1a), Lwia Brama (ul. Katedralna 9) i Pod Papugami (Sukiennice 9a),
  • jeden widelec – Bistro 8 i pół (Przejście Garncarskie 8).

A Wy jakie restauracje i kawiarnie polecacie w naszym mieście? Piszcie w komentarzach albo na adres redakcja(at)araw.pl. Chętnie napiszemy też o nowych miejscówkach. Portal Wroclaw.pl wspiera lokalne biznesy.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl