wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

26°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Ostanie pożegnanie aktorki Marzeny Kipiel-Sztuki

„Życzeniem Marzeny były kolorowe kwiaty a nie wieńce. Przyjdźmy kolorowo a nie w czerni” – proszą bliscy zmarłej w ostatnią niedzielę (9 czerwca) aktorki Marzeny Kipiel-Sztuki, znanej m.in. z serialu "Świat według Kiepskich". Pogrzeb odbędzie się w czwartek (13 czerwca) w kaplicy cmentarnej przy ul. Wrocławskiej w Legnicy, skąd pochodziła aktorka. Początek ceremonii o godz. 13.15, po czym nastąpi odprowadzenie do miejsca spoczynku.

Reklama

W niedzielę 9 czerwca po długiej i ciężkiej chorobie zmarła aktorka Marzena Kipiel-Sztuka, znana szerokiej publiczności z roli Halinki Kiepskiej w serialu „Świat według Kiepskich” Polsatu. Miała 58 lat. 

Pogrzeb Marzeny Kipiel-Sztuki w Legnicy

O pogrzebie, a wcześniej o śmierci aktorki poinformowała Renata Pałys, która w „Kiepskich” grała rolę Paździochowej. Ostatnie pożegnanie Marzeny Kipiel-Sztuki odbędzie się w czwartek 13 czerwca na cmentarzu przy ul. Wrocławskiej w Legnicy.

Rodzina i przyjaciele aktorki informują także o tym, że w dniu pogrzebu odbędzie się zbiórka na wałbrzyskie hospicjum, w którym przebywała.

Marzena Kipiel-Sztuka urodziła się 19 października 1965 r. w Legnicy. Skończyła technikum budowlane, ale ostatecznie zwyciężyła miłość do sceny. Była związana z Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy.

"Marzena odeszła. Wielki smutek. Chorowała ciężko. W tym tygodniu mieliśmy ją razem z Kasią Odrowską odwiedzić. Tam gdzie była. Koniec i kropka. Do widzenia, Milady" - napisał na Facebooku Jacek Głomb, który przez wiele lat był dyrektorem tej sceny.

Największą popularność przyniosła jej rola w „Świecie według Kiepskich”. Zdjęcia do serialu kręcone były we Wrocławiu. O jego historii pisaliśmy w tekście poniżej. 

Rodzinie i bliskim aktorki składamy najszczersze wyrazy współczucia. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl