4. Uwaga, nadciągają upały! Ostrzeżenie IMGW dla Wrocławia i powiatu. Żar będzie lał się z nieba
Upał we Wrocławiu. Na pierwszym planie fontanna z tryskającą wodą Tomasz Hołod/ilustracyjne
Upał we Wrocławiu. Na pierwszym planie fontanna z tryskającą wodą

Pogoda da nam się we znaki w najbliższych dniach. Centrum Zarządzania Kryzysowego informuje, że IMGW - Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych wydało w poniedziałek 19 czerwca ostrzeżenie o upałach dla Wrocławia i powiatu wrocławskiego. Alert obowiązuje od 20 czerwca (wtorek) od godz. 12.00 do 22 czerwca (czwartek) do godz. 18.00. Sprawdź prognozę pogody na najbliższe dni we Wrocławiu i w powiecie wrocławskim.

Pogoda we Wrocławiu od 20 do 22 czerwca 2023. Będą upały!

Meteorolodzy ostrzegają przed upałami, które w najbliższych dniach ogarną Wrocław i powiat wrocławski (ostrzeżenie drugiego stopnia IMGW). Prognozowana temperatura maksymalna w dzień to 30 - 32 stopnie Celsjusza. Temperatura minimalna w nocy to 18 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska to 90 proc.

We wtorek i środę mogą też pojawić się niewielkie opady deszczu i burze z gradem. Szczegółową prognozę pogody znajdziecie tutaj.

Upalnie będzie na całym Dolnym Śląsku. Dla pięciu powiatów (kamiennogórskiego, karkonoskiego, jeleniogórskiego, kłodzkiego i wałbrzyskiego) wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Termometry wskażą tam maksymalnie 30 stopni Celsjusza. Minimalna temperatura w nocy wyniesie 15°C.

Upał może być niebezpieczny

Taka pogoda może być niebezpieczna dla zdrowia, szczególnie starszych osób i dzieci - przypominają lekarze. Należy pić dużo wody, chronić się w cieniu, pamiętać o osłanianiu głowy, okularach przeciwsłonecznych i kremach z filtrem na skórę.