wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

11°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 21:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Mróz będzie nam towarzyszył przynajmniej do czwartku. IMGW o pogodzie
Mrozy i trudne warunki wróciły. Na zdjęciu dwie przechodzące przez ulicę osoby w zimny,  śnieżny dzień. Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Tomasz Hołod
Mrozy i trudne warunki wróciły. Na zdjęciu dwie przechodzące przez ulicę osoby w zimny, śnieżny dzień. Zdjęcie ilustracyjne.

Najbliższe dni i noce zapowiadają się mroźne. Z prognozy IMGW wynika, że we Wrocławiu zimniej już nie będzie, ale musimy być gotowi na -10, -11 stopni w nocy oraz -6 czy -7 w dzień i tak do czwartku włącznie. Szykując się do wyjścia pamiętajmy o tym, że odczuwalna temperatura jest o kilka stopni niższa. Wpływ ma na to wilgotność i wiatr.

Reklama

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie przewidują opadów ani silnego wiatru. Nie przygotowali też ostrzeżeń dla samego Wrocławia. Ostrzegają jednak przed silnym mrozem i złymi warunkami drogowymi na wschód i południe od naszego miasta. 

Gorsze warunki panują i panować będą w pasie od Milicza, przez Oleśnicę, Oławę, Strzelin, Wałbrzych po Jelenią Górę. Generalnie warunki są trudne dla wszystkich, również we Wrocławiu. Straż Miejska apeluje, aby nie być obojętnym.

Osoba w kryzysie bezdomności lub nietrzeźwa to także osoba potrzebująca pomocy. Sprawdźmy czy jest przytomna, czy można nawiązać z nią kontakt. Jeżeli zorientujemy się, że ten człowiek nie potrzebuje pomocy medycznej, zadzwońmy po Straż Miejską nr 986 lub 112, w ten sposób też być może uratujemy życie.
Straż Miejska Wrocławia

Kierowcy natomiast powinni zadbać o widoczność w swoich pojazdach. Śnieżyce w najbliższych dniach nam nie zagrażają, ale nie chodzi tylko o odśnieżenie auta, ale również o to, aby szyby nie były zaparowane.

Zostawiając samochód na noc na dworze, warto zadbać o akumulator. Baterie przy niskich temperaturach tracą na swojej wydajności. Zużyty bądź w niewielkim stopniu naładowany akumulator pozwala na odpalenie auta, gdy na dworze jest powyżej zera, ale przy -10 już nie zawsze. 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl